Hrvatski nogometni savez > Natjecanja

Hrvatski Telekom Prva
liga

Prva liga najviši je rang natjecanja u hrvatskom ligaškom sustavu.

Hrvatski Telekom Prva liga
foto: nk-rijeka.hr
  • Raspored i rezultati
  • Ljestvica
  • Strijelci
  • Pobjednici
  • O natjecanju
1. kolo
Izvještaj
17.07.2021. 21:00
HT Prva liga
HNK Rijeka, Rijeka
Rijeka2 : 0Gorica
18.07.2021. 18:55
HT Prva liga
Aldo Drosina, Pula
Istra 19613 : 1Hrv. dragovoljac
16.07.2021. 18:55
HT Prva liga
Stadion Maksimir, Zagreb
Dinamo0 : 2Slaven Belupo
17.07.2021. 18:55
HT Prva liga
Nogometni stadion Zagreb, Zagreb
Lokomotiva2 : 2Hajduk
16.07.2021. 21:00
HT Prva liga
Stadion Gradski vrt, Osijek
Osijek3 : 0Šibenik
2. kolo
Izvještaj
24.07.2021. 21:00
HT Prva liga
Gradski stadion, Velika Gorica
Gorica3 : 1Šibenik
25.07.2021. 21:00
HT Prva liga
Gradski stadion Poljud, Split
Hajduk1 : 2Osijek
24.07.2021. 18:55
HT Prva liga
Gradski stadion 'Ivan Kušek Apaš', Koprivnica
Slaven Belupo1 : 2Lokomotiva
23.07.2021. 20:00
HT Prva liga
Nogometni stadion Zagreb, Zagreb
Hrv. dragovoljac0 : 4Dinamo
25.07.2021. 18:55
HT Prva liga
HNK Rijeka, Rijeka
Rijeka2 : 0Istra 1961
3. kolo
Izvještaj
31.07.2021. 20:00
HT Prva liga
Aldo Drosina, Pula
Istra 19611 : 2Gorica
01.08.2021. 21:00
HT Prva liga
Stadion Maksimir, Zagreb
Dinamo3 : 3Rijeka
30.07.2021. 20:00
HT Prva liga
Nogometni stadion Zagreb, Zagreb
Lokomotiva3 : 2Hrv. dragovoljac
01.08.2021. 21:00
HT Prva liga
Stadion Gradski vrt, Osijek
Osijek0 : 0Slaven Belupo
01.08.2021. 18:55
HT Prva liga
Gradski stadion Poljud, Split
Hajduk1 : 0Šibenik
4. kolo
Izvještaj
07.08.2021. 21:00
HT Prva liga
Gradski stadion, Velika Gorica
Gorica1 : 3Hajduk
07.08.2021. 18:55
HT Prva liga
Gradski stadion 'Ivan Kušek Apaš', Koprivnica
Slaven Belupo1 : 1Šibenik
08.08.2021. 18:55
HT Prva liga
Nogometni stadion Zagreb, Zagreb
Hrv. dragovoljac1 : 2Osijek
20.10.2021. 17:00
HT Prva liga
HNK Rijeka, Rijeka
Rijeka : Lokomotiva
15.12.2021. 17:00
HT Prva liga
Aldo Drosina, Pula
Istra 1961 : Dinamo
5. kolo
Izvještaj
13.08.2021. 20:00
HT Prva liga
Stadion Maksimir, Zagreb
Dinamo1 : 0Gorica
14.08.2021. 18:55
HT Prva liga
Nogometni stadion Zagreb, Zagreb
Lokomotiva4 : 0Istra 1961
15.08.2021. 21:00
HT Prva liga
Stadion Gradski vrt, Osijek
Osijek1 : 0Rijeka
15.08.2021. 18:55
HT Prva liga
Šubićevac, Šibenik
Šibenik6 : 2Hrv. dragovoljac
14.08.2021. 21:00
HT Prva liga
Gradski stadion Poljud, Split
Hajduk2 : 0Slaven Belupo
6. kolo
Izvještaj
21.08.2021. 18:55
HT Prva liga
Gradski stadion, Velika Gorica
Gorica1 : 0Slaven Belupo
20.08.2021. 20:00
HT Prva liga
Nogometni stadion Zagreb, Zagreb
Hrv. dragovoljac0 : 1Hajduk
22.08.2021. 21:00
HT Prva liga
HNK Rijeka, Rijeka
Rijeka2 : 1Šibenik
22.08.2021. 18:55
HT Prva liga
Aldo Drosina, Pula
Istra 19612 : 0Osijek
21.08.2021. 21:00
HT Prva liga
Stadion Maksimir, Zagreb
Dinamo1 : 0Lokomotiva
7. kolo
Izvještaj
28.08.2021. 18:55
HT Prva liga
Nogometni stadion Zagreb, Zagreb
Lokomotiva0 : 1Gorica
29.08.2021. 18:55
HT Prva liga
Stadion Gradski vrt, Osijek
Osijek0 : 2Dinamo
28.08.2021. 21:00
HT Prva liga
Šubićevac, Šibenik
Šibenik3 : 1Istra 1961
29.08.2021. 21:00
HT Prva liga
Gradski stadion Poljud, Split
Hajduk1 : 2Rijeka
27.08.2021. 20:00
HT Prva liga
Gradski stadion 'Ivan Kušek Apaš', Koprivnica
Slaven Belupo0 : 1Hrv. dragovoljac
8. kolo
Izvještaj
10.09.2021. 20:00
HT Prva liga
Gradski stadion, Velika Gorica
Gorica1 : 1Hrv. dragovoljac
11.09.2021. 19:05
HT Prva liga
HNK Rijeka, Rijeka
Rijeka2 : 1Slaven Belupo
12.09.2021. 17:00
HT Prva liga
Aldo Drosina, Pula
Istra 19611 : 3Hajduk
11.09.2021. 17:00
HT Prva liga
Stadion Maksimir, Zagreb
Dinamo2 : 0Šibenik
12.09.2021. 19:05
HT Prva liga
Nogometni stadion Zagreb, Zagreb
Lokomotiva1 : 1Osijek
9. kolo
Izvještaj
19.09.2021. 19:05
HT Prva liga
Stadion Gradski vrt, Osijek
Osijek3 : 2Gorica
18.09.2021. 19:05
HT Prva liga
Šubićevac, Šibenik
Šibenik2 : 1Lokomotiva
-
HT Prva liga
Gradski stadion Poljud, Split
Hajduk : Dinamo
18.09.2021. 17:00
HT Prva liga
Gradski stadion 'Ivan Kušek Apaš', Koprivnica
Slaven Belupo1 : 1Istra 1961
17.09.2021. 20:00
HT Prva liga
Nogometni stadion Zagreb, Zagreb
Hrv. dragovoljac2 : 2Rijeka
10. kolo
Izvještaj
26.09.2021. 17:00
HT Prva liga
Gradski stadion, Velika Gorica
Gorica3 : 4Rijeka
27.09.2021. 18:00
HT Prva liga
Nogometni stadion Zagreb, Zagreb
Hrv. dragovoljac0 : 1Istra 1961
25.09.2021. 17:00
HT Prva liga
Gradski stadion 'Ivan Kušek Apaš', Koprivnica
Slaven Belupo1 : 4Dinamo
26.09.2021. 19:05
HT Prva liga
Gradski stadion Poljud, Split
Hajduk1 : 0Lokomotiva
25.09.2021. 19:05
HT Prva liga
Šubićevac, Šibenik
Šibenik0 : 2Osijek
11. kolo
Izvještaj
01.10.2021. 18:00
HT Prva liga
Šubićevac, Šibenik
Šibenik1 : 2Gorica
03.10.2021. 19:30
HT Prva liga
Stadion Gradski vrt, Osijek
Osijek1 : 1Hajduk
02.10.2021. 17:00
HT Prva liga
Nogometni stadion Zagreb, Zagreb
Lokomotiva3 : 0Slaven Belupo
03.10.2021. 17:00
HT Prva liga
Stadion Maksimir, Zagreb
Dinamo8 : 0Hrv. dragovoljac
02.10.2021. 19:05
HT Prva liga
Aldo Drosina, Pula
Istra 19613 : 6Rijeka
12. kolo
Izvještaj
16.10.2021. 15:00
HT Prva liga
Gradski stadion, Velika Gorica
Gorica1 : 1Istra 1961
16.10.2021. 17:05
HT Prva liga
HNK Rijeka, Rijeka
Rijeka3 : 3Dinamo
15.10.2021. 18:00
HT Prva liga
Nogometni stadion Zagreb, Zagreb
Hrv. dragovoljac2 : 2Lokomotiva
17.10.2021. 15:00
HT Prva liga
Gradski stadion 'Ivan Kušek Apaš', Koprivnica
Slaven Belupo0 : 2Osijek
17.10.2021. 17:30
HT Prva liga
Šubićevac, Šibenik
Šibenik2 : 0Hajduk
13. kolo
Izvještaj
23.10.2021. 17:05
HT Prva liga
Gradski stadion Poljud, Split
Hajduk : Gorica
22.10.2021. 18:00
HT Prva liga
Šubićevac, Šibenik
Šibenik : Slaven Belupo
23.10.2021. 15:00
HT Prva liga
Stadion Gradski vrt, Osijek
Osijek : Hrv. dragovoljac
24.10.2021. 17:30
HT Prva liga
Nogometni stadion Zagreb, Zagreb
Lokomotiva : Rijeka
24.10.2021. 15:00
HT Prva liga
Stadion Maksimir, Zagreb
Dinamo : Istra 1961
14. kolo
Izvještaj
30.10.2021. 17:05
HT Prva liga
Gradski stadion, Velika Gorica
Gorica : Dinamo
01.11.2021. 18:00
HT Prva liga
Aldo Drosina, Pula
Istra 1961 : Lokomotiva
31.10.2021. 17:30
HT Prva liga
HNK Rijeka, Rijeka
Rijeka : Osijek
30.10.2021. 15:00
HT Prva liga
Nogometni stadion Zagreb, Zagreb
Hrv. dragovoljac : Šibenik
31.10.2021. 15:00
HT Prva liga
Gradski stadion 'Ivan Kušek Apaš', Koprivnica
Slaven Belupo : Hajduk
15. kolo
Izvještaj
05.11.2021. 18:00
HT Prva liga
Gradski stadion 'Ivan Kušek Apaš', Koprivnica
Slaven Belupo : Gorica
06.11.2021. 17:05
HT Prva liga
Gradski stadion Poljud, Split
Hajduk : Hrv. dragovoljac
07.11.2021. 17:30
HT Prva liga
Šubićevac, Šibenik
Šibenik : Rijeka
06.11.2021. 15:00
HT Prva liga
Stadion Gradski vrt, Osijek
Osijek : Istra 1961
07.11.2021. 15:00
HT Prva liga
Nogometni stadion Zagreb, Zagreb
Lokomotiva : Dinamo
16. kolo
Izvještaj
21.11.2021. 15:00
HT Prva liga
Gradski stadion, Velika Gorica
Gorica : Lokomotiva
20.11.2021. 15:00
HT Prva liga
Stadion Maksimir, Zagreb
Dinamo : Osijek
20.11.2021. 17:05
HT Prva liga
Aldo Drosina, Pula
Istra 1961 : Šibenik
21.11.2021. 17:30
HT Prva liga
HNK Rijeka, Rijeka
Rijeka : Hajduk
19.11.2021. 18:00
HT Prva liga
Nogometni stadion Zagreb, Zagreb
Hrv. dragovoljac : Slaven Belupo
17. kolo
Izvještaj
27.11.2021. 17:00
HT Prva liga
Nogometni stadion Zagreb, Zagreb
Hrv. dragovoljac : Gorica
27.11.2021. 17:00
HT Prva liga
Gradski stadion 'Ivan Kušek Apaš', Koprivnica
Slaven Belupo : Rijeka
27.11.2021. 17:00
HT Prva liga
Gradski stadion Poljud, Split
Hajduk : Istra 1961
27.11.2021. 17:00
HT Prva liga
Šubićevac, Šibenik
Šibenik : Dinamo
27.11.2021. 17:00
HT Prva liga
Stadion Gradski vrt, Osijek
Osijek : Lokomotiva
18. kolo
Izvještaj
04.12.2021. 17:00
HT Prva liga
Gradski stadion, Velika Gorica
Gorica : Osijek
04.12.2021. 17:00
HT Prva liga
Nogometni stadion Zagreb, Zagreb
Lokomotiva : Šibenik
04.12.2021. 17:00
HT Prva liga
Stadion Maksimir, Zagreb
Dinamo : Hajduk
04.12.2021. 17:00
HT Prva liga
Aldo Drosina, Pula
Istra 1961 : Slaven Belupo
04.12.2021. 17:00
HT Prva liga
HNK Rijeka, Rijeka
Rijeka : Hrv. dragovoljac
19. kolo
Izvještaj
11.12.2021. 17:00
HT Prva liga
HNK Rijeka, Rijeka
Rijeka : Gorica
11.12.2021. 17:00
HT Prva liga
Aldo Drosina, Pula
Istra 1961 : Hrv. dragovoljac
11.12.2021. 17:00
HT Prva liga
Stadion Maksimir, Zagreb
Dinamo : Slaven Belupo
11.12.2021. 17:00
HT Prva liga
Nogometni stadion Zagreb, Zagreb
Lokomotiva : Hajduk
11.12.2021. 17:00
HT Prva liga
Stadion Gradski vrt, Osijek
Osijek : Šibenik
20. kolo
Izvještaj
18.12.2021. 17:00
HT Prva liga
Gradski stadion, Velika Gorica
Gorica : Šibenik
18.12.2021. 17:00
HT Prva liga
Gradski stadion Poljud, Split
Hajduk : Osijek
18.12.2021. 17:00
HT Prva liga
Gradski stadion 'Ivan Kušek Apaš', Koprivnica
Slaven Belupo : Lokomotiva
18.12.2021. 17:00
HT Prva liga
Nogometni stadion Zagreb, Zagreb
Hrv. dragovoljac : Dinamo
18.12.2021. 17:00
HT Prva liga
HNK Rijeka, Rijeka
Rijeka : Istra 1961
21. kolo
Izvještaj
29.01.2022. 17:00
HT Prva liga
Aldo Drosina, Pula
Istra 1961 : Gorica
29.01.2022. 17:00
HT Prva liga
Stadion Maksimir, Zagreb
Dinamo : Rijeka
29.01.2022. 17:00
HT Prva liga
Nogometni stadion Zagreb, Zagreb
Lokomotiva : Hrv. dragovoljac
29.01.2022. 17:00
HT Prva liga
Stadion Gradski vrt, Osijek
Osijek : Slaven Belupo
29.01.2022. 17:00
HT Prva liga
Šubićevac, Šibenik
Šibenik : Hajduk
22. kolo
Izvještaj
05.02.2022. 17:00
HT Prva liga
Gradski stadion, Velika Gorica
Gorica : Hajduk
05.02.2022. 17:00
HT Prva liga
Gradski stadion 'Ivan Kušek Apaš', Koprivnica
Slaven Belupo : Šibenik
05.02.2022. 17:00
HT Prva liga
Nogometni stadion Zagreb, Zagreb
Hrv. dragovoljac : Osijek
05.02.2022. 17:00
HT Prva liga
HNK Rijeka, Rijeka
Rijeka : Lokomotiva
05.02.2022. 17:00
HT Prva liga
Aldo Drosina, Pula
Istra 1961 : Dinamo
23. kolo
Izvještaj
12.02.2022. 17:00
HT Prva liga
Stadion Maksimir, Zagreb
Dinamo : Gorica
12.02.2022. 17:00
HT Prva liga
Nogometni stadion Zagreb, Zagreb
Lokomotiva : Istra 1961
12.02.2022. 17:00
HT Prva liga
Stadion Gradski vrt, Osijek
Osijek : Rijeka
12.02.2022. 17:00
HT Prva liga
Šubićevac, Šibenik
Šibenik : Hrv. dragovoljac
12.02.2022. 17:00
HT Prva liga
Gradski stadion Poljud, Split
Hajduk : Slaven Belupo
24. kolo
Izvještaj
19.02.2022. 19:00
HT Prva liga
Gradski stadion, Velika Gorica
Gorica : Slaven Belupo
19.02.2022. 19:00
HT Prva liga
Nogometni stadion Zagreb, Zagreb
Hrv. dragovoljac : Hajduk
19.02.2022. 19:00
HT Prva liga
HNK Rijeka, Rijeka
Rijeka : Šibenik
19.02.2022. 19:00
HT Prva liga
Aldo Drosina, Pula
Istra 1961 : Osijek
19.02.2022. 19:00
HT Prva liga
Stadion Maksimir, Zagreb
Dinamo : Lokomotiva
25. kolo
Izvještaj
26.02.2022. 17:00
HT Prva liga
Nogometni stadion Zagreb, Zagreb
Lokomotiva : Gorica
26.02.2022. 17:00
HT Prva liga
Stadion Gradski vrt, Osijek
Osijek : Dinamo
26.02.2022. 17:00
HT Prva liga
Šubićevac, Šibenik
Šibenik : Istra 1961
26.02.2022. 17:00
HT Prva liga
Gradski stadion Poljud, Split
Hajduk : Rijeka
26.02.2022. 17:00
HT Prva liga
Gradski stadion 'Ivan Kušek Apaš', Koprivnica
Slaven Belupo : Hrv. dragovoljac
26. kolo
Izvještaj
05.03.2022. 17:00
HT Prva liga
Gradski stadion, Velika Gorica
Gorica : Hrv. dragovoljac
05.03.2022. 17:00
HT Prva liga
HNK Rijeka, Rijeka
Rijeka : Slaven Belupo
05.03.2022. 17:00
HT Prva liga
Aldo Drosina, Pula
Istra 1961 : Hajduk
05.03.2022. 17:00
HT Prva liga
Stadion Maksimir, Zagreb
Dinamo : Šibenik
05.03.2022. 17:00
HT Prva liga
Nogometni stadion Zagreb, Zagreb
Lokomotiva : Osijek
27. kolo
Izvještaj
12.03.2022. 17:00
HT Prva liga
Stadion Gradski vrt, Osijek
Osijek : Gorica
12.03.2022. 17:00
HT Prva liga
Šubićevac, Šibenik
Šibenik : Lokomotiva
12.03.2022. 17:00
HT Prva liga
Gradski stadion Poljud, Split
Hajduk : Dinamo
12.03.2022. 17:00
HT Prva liga
Gradski stadion 'Ivan Kušek Apaš', Koprivnica
Slaven Belupo : Istra 1961
12.03.2022. 17:00
HT Prva liga
Nogometni stadion Zagreb, Zagreb
Hrv. dragovoljac : Rijeka
28. kolo
Izvještaj
19.03.2022. 17:00
HT Prva liga
Gradski stadion, Velika Gorica
Gorica : Rijeka
19.03.2022. 17:00
HT Prva liga
Nogometni stadion Zagreb, Zagreb
Hrv. dragovoljac : Istra 1961
19.03.2022. 17:00
HT Prva liga
Gradski stadion 'Ivan Kušek Apaš', Koprivnica
Slaven Belupo : Dinamo
19.03.2022. 17:00
HT Prva liga
Gradski stadion Poljud, Split
Hajduk : Lokomotiva
19.03.2022. 17:00
HT Prva liga
Šubićevac, Šibenik
Šibenik : Osijek
29. kolo
Izvještaj
02.04.2022. 19:00
HT Prva liga
Šubićevac, Šibenik
Šibenik : Gorica
02.04.2022. 19:00
HT Prva liga
Stadion Gradski vrt, Osijek
Osijek : Hajduk
02.04.2022. 19:00
HT Prva liga
Nogometni stadion Zagreb, Zagreb
Lokomotiva : Slaven Belupo
02.04.2022. 19:00
HT Prva liga
Stadion Maksimir, Zagreb
Dinamo : Hrv. dragovoljac
02.04.2022. 19:00
HT Prva liga
Aldo Drosina, Pula
Istra 1961 : Rijeka
30. kolo
Izvještaj
09.04.2022. 19:00
HT Prva liga
Gradski stadion, Velika Gorica
Gorica : Istra 1961
09.04.2022. 19:00
HT Prva liga
HNK Rijeka, Rijeka
Rijeka : Dinamo
09.04.2022. 19:00
HT Prva liga
Nogometni stadion Zagreb, Zagreb
Hrv. dragovoljac : Lokomotiva
09.04.2022. 19:00
HT Prva liga
Gradski stadion 'Ivan Kušek Apaš', Koprivnica
Slaven Belupo : Osijek
09.04.2022. 19:00
HT Prva liga
Gradski stadion Poljud, Split
Hajduk : Šibenik
31. kolo
Izvještaj
16.04.2022. 19:00
HT Prva liga
Gradski stadion Poljud, Split
Hajduk : Gorica
16.04.2022. 19:00
HT Prva liga
Šubićevac, Šibenik
Šibenik : Slaven Belupo
16.04.2022. 19:00
HT Prva liga
Stadion Gradski vrt, Osijek
Osijek : Hrv. dragovoljac
16.04.2022. 19:00
HT Prva liga
Nogometni stadion Zagreb, Zagreb
Lokomotiva : Rijeka
16.04.2022. 19:00
HT Prva liga
Stadion Maksimir, Zagreb
Dinamo : Istra 1961
32. kolo
Izvještaj
23.04.2022. 19:00
HT Prva liga
Gradski stadion, Velika Gorica
Gorica : Dinamo
23.04.2022. 19:00
HT Prva liga
Aldo Drosina, Pula
Istra 1961 : Lokomotiva
23.04.2022. 19:00
HT Prva liga
HNK Rijeka, Rijeka
Rijeka : Osijek
23.04.2022. 19:00
HT Prva liga
Nogometni stadion Zagreb, Zagreb
Hrv. dragovoljac : Šibenik
23.04.2022. 19:00
HT Prva liga
Gradski stadion 'Ivan Kušek Apaš', Koprivnica
Slaven Belupo : Hajduk
33. kolo
Izvještaj
30.04.2022. 19:00
HT Prva liga
Gradski stadion 'Ivan Kušek Apaš', Koprivnica
Slaven Belupo : Gorica
30.04.2022. 19:00
HT Prva liga
Gradski stadion Poljud, Split
Hajduk : Hrv. dragovoljac
30.04.2022. 19:00
HT Prva liga
Šubićevac, Šibenik
Šibenik : Rijeka
30.04.2022. 19:00
HT Prva liga
Stadion Gradski vrt, Osijek
Osijek : Istra 1961
30.04.2022. 19:00
HT Prva liga
Nogometni stadion Zagreb, Zagreb
Lokomotiva : Dinamo
34. kolo
Izvještaj
07.05.2022. 19:00
HT Prva liga
Gradski stadion, Velika Gorica
Gorica : Lokomotiva
07.05.2022. 19:00
HT Prva liga
Stadion Maksimir, Zagreb
Dinamo : Osijek
07.05.2022. 19:00
HT Prva liga
Aldo Drosina, Pula
Istra 1961 : Šibenik
07.05.2022. 19:00
HT Prva liga
HNK Rijeka, Rijeka
Rijeka : Hajduk
07.05.2022. 19:00
HT Prva liga
Nogometni stadion Zagreb, Zagreb
Hrv. dragovoljac : Slaven Belupo
35. kolo
Izvještaj
14.05.2022. 19:00
HT Prva liga
Nogometni stadion Zagreb, Zagreb
Hrv. dragovoljac : Gorica
14.05.2022. 19:00
HT Prva liga
Gradski stadion 'Ivan Kušek Apaš', Koprivnica
Slaven Belupo : Rijeka
14.05.2022. 19:00
HT Prva liga
Gradski stadion Poljud, Split
Hajduk : Istra 1961
14.05.2022. 19:00
HT Prva liga
Šubićevac, Šibenik
Šibenik : Dinamo
14.05.2022. 19:00
HT Prva liga
Stadion Gradski vrt, Osijek
Osijek : Lokomotiva
36. kolo
Izvještaj
21.05.2022. 19:00
HT Prva liga
Gradski stadion, Velika Gorica
Gorica : Osijek
21.05.2022. 19:00
HT Prva liga
Nogometni stadion Zagreb, Zagreb
Lokomotiva : Šibenik
21.05.2022. 19:00
HT Prva liga
Stadion Maksimir, Zagreb
Dinamo : Hajduk
21.05.2022. 19:00
HT Prva liga
Aldo Drosina, Pula
Istra 1961 : Slaven Belupo
21.05.2022. 19:00
HT Prva liga
HNK Rijeka, Rijeka
Rijeka : Hrv. dragovoljac
#KlubUkPobNerPorG+G-GRBod
1.Rijeka117312818+1024
2.Osijek127321710+724
3.Dinamo10721289+1923
4.Hajduk116231611+520
5.Gorica125251718-117
6.Lokomotiva114341813+515
7.Šibenik124171720-313
8.Istra 1961113261423-911
9.Slaven Belupo12138719-126
10.Hrv. dragovoljac121381233-216
9 golova
Josip Drmić
7 golova
Marko Livaja
5 golova
Marko Dabro, Boureima Hassane Bande
4 gola
Kristijan Lovrić, Marin Jakoliš, Antonio Marin
3 gola
Lukas Kačavenda, Lovro Majer, Toni Fruk, Dion Drena Beljo, Ivan Krstanović, Bruno Petković, Ivan Delić, Domagoj Pavičić, Mislav Oršić, Abass Issah, Jan Mlakar
2 gola
Aliyu Ibrahim, Haris Vučkić, Dieye Matar, Damjan Bohar, Valentino Majstorović, Stipe Bačelić Grgić, Tomislav Štrkalj, Mario Ćurić, Vinko Petković, Denis Bušnja, Komnen Andrić, Prince Obeng Ampem, Mirlind Daku, Ramon Nazareno MIEREZ, Luka Menalo, Robert Murić, Sandro Kulenović, Darko Nejašmić, Mario Veljača, Hrvoje Babec, Luka Ivanušec
1 gol
Deni Jurić, Marko Bulat, Josip Šutalo, Antonio Mance, Mihael Žaper, Nikola Soldo, Laszlo Kleinheisler, Stefan Simić, Samuel Emem Eduok, Enis Cokaj, Ivan Milićević, Darko Velkovski, Emir Sahiti, Mateo Lisica, Mauro Perković, Mario Gavranović, Anthony Kalik, Robert Mišković, Fran Brodić, Danijel Lončar, Andrej Lukić, Anton Krešić, Bruno Bogojević, Ricardo Bagadur, Dario Špikić, Kristijan Jakić, Silvio Goričan, Mateo Monjac, Ivan Lepinjica, Marin Pilj, Josip Mišić, Josip Elez, Bernardo Matić, Karlo Bilić, Marko Tolić, Ivan Fiolić, Alen Grgić, Matija Dvorneković, Duje Čop, Josip Vuković, Benedik Mioč, Dino Perić, Josip Pivarić, Ivan Tomečak, Rasmus Steensbaek Lauritsen, Mihret Topčagić, Marcos David Mina Lucumi, Joao Pedro Eira Antunes Da Silva, Saša Marjanović, Amer Hiroš, Abdallahi Mahmoud, Mario Jurčević, Nedim Hadžić, Lindon Selahi
GodinaPobjednikViceprvak
1992.HajdukZagreb
1993.CroatiaHajduk
1994.HajdukZagreb
1995.HajdukCroatia
1996.CroatiaHajduk
1997.CroatiaHajduk
1998.CroatiaHajduk
1999.CroatiaRijeka
2000.DinamoHajduk
2001.HajdukDinamo
2002.ZagrebHajduk
2003.DinamoHajduk
2004.HajdukDinamo
2005.HajdukInter Zaprešić
2006.DinamoRijeka
2007.DinamoHajduk
2008.DinamoSlaven Belupo
2009.DinamoHajduk
2010.DinamoHajduk
2011.DinamoHajduk
2012.DinamoHajduk
2013.DinamoLokomotiva
2014.DinamoRijeka
2015.DinamoRijeka
2016.DinamoRijeka
2017.RijekaDinamo
2018.DinamoRijeka
2019.DinamoRijeka
2020.DinamoLokomotiva
2021.DinamoOsijek

1. HNL nastala je 1992. godine, nakon raspada Jugoslavije. Natjecanjem rukovodi Hrvatski nogometni savez.

Prva hrvatska nogometna liga od sezone 2013./14. uključuje 10 klubova iz Hrvatske. Natjecanje se odvija po četverokružnom bod sustavu (9+9+9+9=36 kola). U natjecateljskoj godini 2018./19. liga će nositi službeni naziv Hrvatski Telekom Prva liga, a u odnosu na prethodnu sezonu, novi prvoligaš je HNK Gorica.

Raspored se utvrđuje ždrijebom natjecateljskih brojeva klubova uz primjenu Bergerove tablice time da prvoplasirani klub iz natjecateljske godine 2017./2018. ima pravo izbora natjecateljskog broja. 

Utakmice HT Prve lige igraju se prema usvojenom Kalendaru natjecanja.

Prvoplasirani klub prvenstva HT Prve lige sudjeluje u natjecanju Uefine Lige prvaka, a klubovi koji zauzmu drugo i treće mjesto u prvenstvu, sudjeluju u natjecanju Uefine Europske lige.

Na kraju natjecateljske godine 2018./19. ligu napušta klub plasiran na posljednjem (10.) mjestu na tablici, a pretposljednji (9.) klub igra kvalifikacije za ostanak s drugoplasiranim iz Druge HNL po dvostrukom kup-sustavu. Kvalifikacijama rukovodi Povjerenik za natjecanje Prve lige, a domaćin prve utakmice određuje se ždrijebom.

Tijela natjecanja

Povjerenik za natjecanje: Josip Brezni
Povjerenik za određivanje sudaca: Alen Gerek
Povjerenik za sigurnost: Miroslav Marković
Disciplinski sudac: Alan Klakočer
Povjerenik za određivanje kontrolora sudaca: Ante Kulušić

Ljestvica

1.Rijeka11+1024
2.Osijek12+724
3.Dinamo10+1923
4.Hajduk11+520
5.Gorica12-117
6.Lokomotiva11+515
7.Šibenik12-313
8.Istra 196111-911
9.Slaven Belupo12-126
10.Hrv. dragovoljac12-216