Hrvatska - Rusija
2:4 (0:3)

30.11.2012.
Hrvatska - Rusija 2:4 (0:3)

Reprezentacija Rusije izborila je plasman u finale Europskog prvenstva u futsalu pobjedom nad domaćinom turnira, Hrvatskom, u utakmici s uzbudljivom završnicom.

U prvom polufinalu Europskog prvenstva u futsalu, odigranom u zagrebačkoj Areni, Rusija je zaustavila hrvatski pobjednički niz. Rusija je već u prvom poluvremenu stekla tri pogotka prednosti, a prvi je pao poslije samo 35 sekundi igre, kada je Prudnikov lijepom varkom poslao loptu iza leđa Jukića. Premda je Hrvatska uspjela stvoriti nekoliko dobrih situacija pred Gustavom, Rusija je zabijala. U šestoj minuti, na asistenciju Fukina, pogađa i Cirilo. Treći je pogodak postigao Abramov, na odbijenu loptu nakon udarca kapetana Sergejeva. Na 4:0, odmah na početku drugog poluvremena, postigao je Pula, u praznu mrežu, nakon dvoboja vratara Jukića i Cirila. Hrvatsku je prvo smanjila na 4:1, uz malo sreće, preko Marinovića u 27. minuti utakmice, a isti je igrač postigao i drugi pogodak za izabranike Mate Stankovića, tri minute prije kraja, kada je lopta prošla u bliži kut Gustava. Hrvatska je potom još tri puta pogodila okvir gola, ali se putnik u polufinale nije promijenio. U drugom polufinalu sastaju se Španjolska i Italija.

HRVATSKA - RUSIJA 2:4 (0:3) EP u futsalu, Zagreb, polufinale. Gledatelja: 14.300 Strijelci: 0:1 - Prudnikov (1'), 0:2 - Cirilo (6'), 0:3 - Abramov (16'), 0:4 - Pula (21'), 1:4 - Marinović (27'), 2:4 - Marinović (37')

Hrvatska: Jukić, Grcić, Jelovčić, Marinović, Novak; Stojkić, Đulvat, Despotović, Babić, Bajrušović, Suton, Laura. Izbornik: Mato Stanković.

Rusija: Gustavo, Prudnikov, Sergejev, Abramov, Nugumanov; Zujev, Badretdinov, Pereverzev, Pula, Cirilo, Fukin, Milovanov. Izbornik: Sergej Skorovič.

09.02.2012., Arena Zagreb, Zagreb. Gledatelja: 14300
Suci: Borut Sivič (SVN), Bogdan Sorescu (ROU), Fernando Gutierrez Lumbreras (ESP)
Četvrti sudac: Francesco Massini (ITA)