Remijem s Belgijom
potvrđena karta za EP

26.03.2013.
Remijem s Belgijom potvrđena karta za EP

Iako je već nakon dva kola osigurala prvo mjesto u skupini, hrvatska U-17 selekcija nije dopustila poraz u posljednjoj utakmici Elitne skupine.

Nakon sjajnih pobjeda protiv Španjolske i Francuske, izabranici Ivana Gudelja već su nakon dva kola osigurali prvo mjesto u skupini koje im je donijelo plasman na završnicu.

Neopterećeni rezultatskim pritiskom, mladi Hrvati i Belgijci odigrali su zanimljivu, otvorenu utakmicu u Sinju, a konačnih 1:1 korektan je rezultat za obje strane - Belgijci su uhvatili bod protiv najbolje momčadi u skupini, a Hrvatska je turnir završila neporažena.

Belgijci su poveli u 18. minuti nakon što je na odbijenu loptu natrčao Bourard, dok je Hrvatska uzvratila u 31. minuti. Lulić je izveo korner, a glavom je najspretniji bio Ćaleta-Car za konačnih 1:1.

U drugom dijelu susret se prilično otvorio, Hrvatska je imala nekoliko odličnih šansi - u dva navrata Brodić je išao sam na vratara - no rezultat je ostao isti.