Poraz mladih u
Portugalu

02.06.2013.
Poraz mladih u Portugalu

U prijateljskoj utakmici odigranoj u Rio Maioru, hrvatska reprezentacija igrača do 21 godine izgubila je od Portugala s 2:0.

Portugal - Hrvatska 2:0

1:0 J. Carlos 2', 2:0 Aldair 84'

Nakon tri početne pobjede te remija u finalu Regionalnog kupa protiv Crne Gore (koja je u raspucavanju s bijele točke osvojila to natjecanje), Niko Kovač zabilježio je i prvi poraz na izborničkoj klupi mlade reprezentacije.

Portugalci su bili bolji s 2:0, a naopako je za Hrvatsku krenulo već u drugoj minuti kada je grubo pogriješio Matej Delač u ispucavanju lopte, što je preciznim udarcem s 20-ak metara iskoristio Jo?o Carlos.

Hrvatska je nakon toga imala veći posjed lopte od Portugalaca, no nije bila konkretna, a kao i protiv Crne Gore, potpuno je zakazala realizacija u napadu.

U završnici utakmice, Aldair je potvrdio pobjedu mladih Portugalaca. Hrvatska u kolovozu počinje s kvalifikacijama za Europsko prvenstvo gostovanjem u Lihtenštajnu, što će biti savršena prilika da se Niko Kovač vrati na pobjednički put.

Hrvatska: Delač, Vrsaljko (od 79. Župarić), Bručić (od 70. Miloš), Datković (od 85. Mitrović), Bubnjić, Mrzljak, Brozović, Caktaš (od 65. Miličević), Oršić (od 65. Begonja), Šitum (od 32. Čulina), Livaja.