podijelile bodove u
Zagrebu

28.05.2014.
Hrvatska i Ukrajina podijelile bodove u Zagrebu

U-21 reprezentacije Hrvatske i Ukrajine remizirale su 1:1 u kvalifikacijskom okršaju u Zagrebu. Rebić je Hrvatskoj donio prednost koju su gosti stigli samo šest minuta poslije.

U-21: HRVATSKA - UKRAJINA 1:1 (0:0)
Kvalifikacije za EP U-21, skupina 5.
Stadion u Kranjčevićevoj, Zagreb.

Sudac: A. Ekberg (Švedska)

Strijelci: 1:0 - Rebić (56'), 1:1 - Malinovskiy (62')

Žuti kartoni: Mališev (9'), Brozović (50'), Memešev (82'), Babenko (86')

Hrvatska: Zelenika, Vrsaljko, Jedvaj, Šimunović, Bubnjić, Brozović, Kovačić, Pašalić (od 74' Mišić), Pjaca, Rebić, Perica (od 85' Kolar). Izbornik: N. Gračan

Ukrajina: Koval, Ordec, Bratkov, Bolbat (od 53' Memešev), Kalitvincev, Babenko, Nasonov, Malinovskiy (od 71' Jusov), Mališev, Kostevič (od 60' Nepliah), Kulač. Izbornik. S. Kovalec

U svom pretposljednjem nastupu u kvalifikacijskoj Skupini 5, Hrvatska U-21 ugostila je na stadionu u Kranjčevićevoj ukrajinske vršnjake, koje je pobijedila 2:0 u Lvivu. Prihod od ulaznica na utakmici u Zagrebu bio je namijenjen poplavljenim područjima u Slavoniji.

Ukrajina je prijetila u uvodnim minutama, udarcima iz daljine, a potom je Hrvatska preuzela inicijativu i počela plesti mrežu oko gostujućeg gola.

No, nije uspjela probiti ukrajinsku obranu, a najbolju je priliku propustio napadač Stipe Perica u 38. minuti, kada je nakon dodavanja Ante Rebića pogodio prečku.

Početkom drugog poluvremena ponovno je Ukrajina pokušala zatresti mrežu dalekometnim projektilima, ali ovoga je puta lijepa akcija Hrvatske u 56. minuti urodila plodom. Pjaca je sjajnim driblingom izbacio svog čuvara, a Vrsaljko poslao povratnu loptu s desne strane, na koju natrčava Rebić i silovito je šalje iza Kovalovih leđa.

Međutim, samo šest minuta poslije Ukrajina je poravnala. Malinovskiy je iskoristio prazninu u hrvatskoj obrani i iz blizine matirao Zeleniku za 1:1.

Hrvatsku je okvir gola zaustavio i u 66. minuti, kada je Rebić pogodio vratnicu, a Vrsaljka je u završnici zaustavio Koval te su bodovi naposljetku podijeljeni.

Hrvatska 3. rujna gostuje kod Latvije i pobjedom može osigurati prvo mjesto u skupini i doigravanje za Europsko prvenstvo u Češkoj.

28.05.2014., Zagreb, Zagreb
Suci: Andreas Ekberg (SWE), Mehmet Culum (SWE), Peter Magnusson (SWE)
Četvrti sudac: Johan Hamlin (SWE)
1
Ukrajina
1
1Oliver Zelenika1Maxym Koval
2Šime Vrsaljko2Vladimir Kostevych
60'
5Jozo Šimunović3Ivan Ordets
4Tin Jedvaj6Sergii Bolbat
53'
6Igor Bubnjić9Vladyslav Kalitvintsev
8Marcelo Brozović
51'
10Ruslan Babenko
87'
9Ante Rebić
56'
11Vladyslav Kulach
10Mateo Kovačić13Oleksandr Nasonov
62'
11Marko Pjaca14Ruslan Malinovskiy
71'
18Stipe Perica
85'
19Maksym Malyshev
9'
20Mario Pašalić
74'
21Anton Bratkov
12Ivan Brkić23Artur Denchuk
3Toni Gorupec4Oleksandr Karavayev
7Mario Šitum5Ievgen Nepliakh
60'
13Dario Župarić8Oleksandr Noyok
15Josip Mišić
74'
16Dmytro Yusov
71'
17Josip Radošević17Redvan Memeshev
82'
53'
23Marko Kolar
85'
22Andrii Totovytskyi
Nenad GračanSehiy Kovalets

U pretposljednjem nastupu u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo, Hrvatska U-21 ugostit će svoje vršnjake iz Ukrajine te pokušati napraviti novi korak prema osvajanju prvog mjesta.

Nakon dvije pobjede protiv Lihtenštajna te po jedne protiv Švicarske, Ukrajine i Latvije - uz domaći poraz od Švicaraca - mlada hrvatska nogometna reprezentacija u srijedu u Kranjčevićevoj dočekuje Ukrajince kao vodeća momčad kvalifikacijske skupine 5.

Posao koji je započeo sadašnji izbornik seniorske selekcije Niko Kovač pokušava dovršiti Nenad Gračan, koji će protiv Ukrajinaca moći računati i na sedmoricu igrača koji su stigli s priprema za Svjetsko prvenstvo u Bad Tatzmannsdorfu.

"Nećemo reći da je ovo ključna utakmica, ali pozitivnim rezultatom možemo dosta toga riješiti. Motiva za sutrašnju utakmicu ne nedostaje. S obzirom na kvalitetu, vjerujem da ćemo ostvariti dobar rezultat", rekao je izbornik Gračan uoči susreta.

Kapetan Hrvatske u Zagrebu bit će Šime Vrsaljko, član talijanske Genoe.

"Ući ćemo maksimalno, svjesni važnosti utakmice. Poštujemo Ukrajinu, ali mislimo da smo bolji", najavio je Vrsaljko.

Ulaznice su u prodaji po cijeni od 30 kuna, a blagajne će biti otvorene od 12 sati do poluvremena utakmice. Prihod od prodaje ulaznica namijenjen je slavonskim područjima stradalima u poplavama.

Posljednji će nastup u skupini Hrvatska imati 3. rujna, na gostovanju kod Latvije.