od Bosne i
Hercegovine

10.10.2013.
Poraz Hrvatske U-17 od Bosne i Hercegovine

U Sarajevu, na kvalifikacijskom turniru za odlazak na Europsko prvenstvo za nogometaše do 17 godina, Hrvatska je ubilježila prvi poraz.

HRVATSKA - BOSNA I HERCEGOVINA 0:2 (0:1)
Kvalifikacije za EP U17, skupina 5.
Stadion Asim Ferhatović Hase, Sarajevo, BiH.

Strijelci: 0:1 - Gojak (12'), 0:2 - Lelić (76')

Hrvatska: Gujić, Sosa, Kalaica, Pasariček, Jurić, Plantak, Knežević, Špoljarić (od 41' Brekalo), Vlašić (od 41' Grubišić), Miklić (od 67' Mrkonjić), Brodić. Izbornik: I. Vranješ

Bosna i Hercegovina: Čutahija, Todorović, Čorović, Duraković, Šarić, Hadžiahmetović, Osmanović (od 60' Kremenović), Gojak (od 80' Perić), Gljiva (od 74' Mustedanagić), Lelić, Dursum. Izbornik: S. Malkocević.

Nakon pobjede protiv Crne Gore, s igračem manje i uz odlučujući pogodak u sudačkoj nadoknadi, Hrvatska U-17 pod vodstvom Ivice Vranješa doživjela je i prvi poraz u kvalifikacijskoj skupini za odlazak na Europsko prvenstvo.

Tri su boda ovoga puta pripala reprezentaciji domaćina, Bosni i Hercegovini, koja je Hrvatsku u Sarajevu pobijedila rezultatom 2:0.

Vodstvo je Bosni i Hercegovini golom već u 12. minuti osigurao Gojak, a konačni je ishod postavio Lelić nekoliko minuta prije kraja utakmice, premda je Hrvatska dominirala u broju udaraca prema golu, a Brodića je na početku drugog poluvremena zaustavio okvir gola.

U posljednjem kolu, koje je na rasporedu 13. listopada, Hrvatska igra s Portugalom, a Bosna i Hercegovina s Crnom Gorom. U nastavak kvalifikacija vode prva dva mjesta u skupini, a tim će se reprezentacijama priključiti i najbolja trećeplasirana momčad.