Hrvatska U-19 uzela
bod protiv Cipra

19.10.2013.
Hrvatska U-19 uzela bod protiv Cipra

Premda je imala dva gola viška na poluvremenu, hrvatska reprezentacija do 19 godina odigrala je neriješenih 2:2 s Cipranima, koji su izjednačili u sudačkoj nadoknadi.

U-19: HRVATSKA - CIPAR 2:2 (2:0)
Kvalifikacije za EP 2014., Skupina 1.
Stadion Mestsky fotbalovy, Opava.

Sudac: Anar Salmanov (Azerbajdžan)

Strijelci: 1:0 - Mujan (2'), 2:0 - Kolar (22'), 2:1 - Makris (76'), 2:2 - Makris (90+5')

Hrvatska: Livaković, Bartolec, Lučić, Jedvaj, Biljan, Gomelt (od 65' Čirjak), Pašalić, Faletar, Mujan (od 53' Mandić), Bagadur (od 85' Capan), Kolar. Izbornik: D. Madunović.

Cipar: K. Panayiotou, Ioannou (od 88' Katsiati), Karo, Fragkeskou, Lillis (od 46' Konstantinou), Papafotis, Katelaris, Loizides, A. Panayiotou, Makris, Therapontos (od 78' Efstathiou). Izbornik: C. Ioannis.

Izabranici Dražena Madunovića zamalo su već u drugom nastupu na kvalifikacijskom turniru u Češkoj osigurali nastavak natjecanja na putu prema Europskom prvenstvu 2014. godine u Mađarskoj. Međutim, njihov je protivnik duboko u sudačkoj nadoknadi uspio izboriti remi i odgoditi odluku za posljednjih 90 minuta.

Nakon uvjerljivog slavlja nad debitantom Gibraltarom, Hrvatska reprezentacija do 19 godina vodila je protiv Cipra 2:0 i bila nadomak osvajanja sva tri boda.

Prednost su Hrvatskoj osigurali pogodak Mujana već u drugoj minuti te novi pogodak Kolara, u 22. minuti. Kolaru je to bio već četvrti pogodak na turniru.

Igrala se 76. minuta kada je ciparski napadač Makris smanjio na 2:1, a u petoj minuti dodanog vremena isti je igrač ponovno zatresao Livakovićevu mrežu za konačnih 2:2.

Češka je u drugom susretu drugog kola svladala Gibraltar 3:0 te ima maksimalnih šest bodova i siguran put u idući kvalifikacijski krug, a u trećem kolu igrat će upravo protiv Hrvatske.