Mladi Hrvati
poraženi od Maroka

18.10.2013.
Mladi Hrvati poraženi od Maroka

U prvom susretu na Svjetskom prvenstvu za igrače do 17 godina izabranici Ivana Gudelja ostali su praznih ruku.

U-17: HRVATSKA - MAROKO 1:3 (0:3)
Svjetsko prvenstvo, Skupina C, 1. kolo.
Stadion Fujairah, Fujairah, UAE.

Sudac: Jair Marrufo (SAD)

Strijelci: 0:1 - Achahbar (27'), 0:2 - Achahbar (40'), 0:3 - Jaadi (45'), 1:3 - Murić (59')

Žuti kartoni: El Bouazzati (60')

Hrvatska: Marić, Šunjić, Ćaleta-Car, Čuljak (od 31' Bočkaj), Murić, Lulić (od 76' Blažević), Halilović, Roguljić (od 51' Brodić), Filipović, Prce, Maloku. Izbornik: I. Gudelj.

Maroko: Belkouch, El Bouazzati, Khadraoui, Achaoui, Amrabat, Jaadi (od 73' Jellal), Achahbar, Sabbar, Arjoune, Boudadi (od 80' Samiki), Sakhi (od 73' Bnou Marzouk). Izbornik: A. El Idrissi.

Reprezentacija Maroka do 17 godina svladala je hrvatske vršnjake na otvaranju Svjetskog prvenstva u Ujedinjenim Arapskim Emiratima te s tri postignuta pogotka osvojila prva tri boda.

Iako je Hrvatska u uvodnim minutama pogodila okvir marokanskog gola, predstavnik Afrike riješio je pitanje pobjednika već prije odlaska na odmor. Achahbar je s dva pogotka nagovijestio rasplet, a u 45. minuti na nedostižnih 3:0 povisio je Jaadi.

Murić je u 59. minuti uspio smanjiti rezultat, no Hrvatska je naposljetku morala priznati poraz.

U drugom dvoboju u Skupini C sastaju se Panama i Uzbekistan, a Hrvatska će ponovno na teren 21. listopada, također u 15 sati po hrvatskom vremenu, protiv Paname.

SP U-17, Skupina C:
1. Maroko 3 (1)
2. Panama 0 (0)
3. Uzbekistan 0 (0)
4. Hrvatska 0 (1)

18.10.2013., Fujairah stadium, Fujairah. Gledatelja: 4296
Suci: Jair Marrufo (SAD), Eric Boria (SAD), Ricardo Morgan (JAM)
1
Maroko
3
1Marko Marić1Oussayd Belkouch
4Ivan Šunjić3Mohamed El Bouazzati
60'
5Duje Ćaleta-Car4Yassine Khadraoui
7Robert Murić
59'
5Achraf Achaoui
6Lukas Čuljak
31'
6Sofyan Amrabat
8Karlo Lulić
76'
7Nabil Jaadi
45'
73'
10Alen Halilović9Karim Achahbar
27'
40'
11Ante Roguljić
51'
10Walid Sabbar
14Josip Filipović14Omar Arjoune
16Franjo Prce15Younes Boudadi
80'
20Elvir Maloku18Hamza Sakhi
73'
12Dario Miškić12Ahmed Tagnaouti
21Ivo Grbić21Achraf Sidki
2Hrvoje Džijan2Mohssine Samiki
80'
15Bojan Knežević8Karim Essikal
17Frane Vojković11Younes Bnou Marzouk
73'
9Fran Brodić
51'
13Yassine Jbira
13Petar Bočkaj
31'
16Mohamed Saoud
18Ivan Fiolić17Zouhier El Moutaraji
19Ante Blažević
76'
19Taoufiq Naciri
20Bilal Jellal
73'
Ivan GudeljAbdellah El Idrissi

Hrvatska U-17 pod vodstvom Ivana Gudelja u petak otvara svoj nastup na Svjetskom prvenstvu u Ujedinjenim Arapskim Emiratima.

Mlade hrvatske nogometne nade, do 17 godina starosti, s Marokom kreću u prvu bitku za prolazak Skupine C svjetske smotre. Ugostit će ih grad Fujairah, na samom istoku Ujedinjenih Arapskih Emirata.

U pripremnoj utakmici odigranoj prije samo nekoliko dana, izabranici Ivana Gudelja ponudili su dobru najavu i dugo vodili protiv jednog od prvih favorita za naslov prvaka svijeta, reprezentacije Brazila, da bi susret naposljetku završio bez pobjednika, 1:1.

"Treba respektirati protivnike u skupini, vrlo ih ozbiljno shvaćamo. Panama je primjerice izbacila SAD, Uzbekistan je prvak Azije, Maroko ima dobre rezultate, ali i mi smo dobri. Očekujemo prolaz, a ovo Svjetsko prvenstvo kruna je dosadašnjeg rada", rekao je izbornik Ivan Gudelj, koji na ovom natjecanju ne može računati na kapetana Josipa Bašića.

Hrvatska je u do sada jednom nastupila na Svjetskom prvenstvu za igrače do 17 godina. Bilo je to 2001. godine kada je u skupini svladala domaćina, momčad Trinidada i Tobaga, no poražena je od Australije i Brazila te nije prošla u drugi krug.

Mjesto u osmini finala u Ujedinjenim Arapskim Emiratima osigurat će po dvije prvoplasirane momčadi iz svake od ukupno šest skupina te četiri najbolje trećeplasirane momčadi.

U drugom susretu prvog kola hrvatske skupine snage će odmjeriti Panama i Uzbekistan.

Utakmica Hrvatske i Maroka počinje u 15 sati po hrvatskom, a u 17 po lokalnom vremenu.