slavlje Hrvatskoj
U-17

21.10.2013.
Roguljić donio slavlje Hrvatskoj U-17

U svom drugom nastupu na svjetskoj smotri u Ujedinjenim Arapskim Emiratima, Hrvatska U-17 ubilježila je pobjedu nad Panamom.

U-17: HRVATSKA - PANAMA 1:0 (1:0)
Svjetsko prvenstvo, Skupina C, 2. kolo.
Stadion Fujairah, Fujairah, UAE.

Sudac: Norbert Hauata (Tahiti)

Strijelac: 1:0 - Roguljić (26')

Žuti kartoni: Chin (45'), Araya (90')

Hrvatska: Marić, Džijan, Mamić, Šunjić, Ćaleta-Car, Murić (od 80' Blažević), Brodić, Halilović, Roguljić (od 70' Knežević), Prce, Maloku (od 52' Lulić). Izbornik: I. Gudelj.

Panama: De Gracia, Galvan, J. Diaz, Chin, Araya, Dominguez, Zuniga (od 64' Gonzalez), I. Diaz (od 59' Zorrilla), Canate (od 78' Santos), Wald, Molina. Izbornik: J. Dely Valdes.

Nakon poraza od afričkog predstavnika Maroka, hrvatska reprezentacija za uzrast do 17 godina stigla je i do prve pobjede na Svjetskom prvenstvu. Bolja je bila od vršnjaka iz Paname.

Hrvatska je bolju igru u prvom poluvremenu okrunila u 26. minuti, kada se u kazneni prostor Paname probio Roguljić i matirao protivničkog vratara prizemnim udarcem u suprotni kut.

U nastavku je najveću prigodu za udvostručenje hrvatskog vodstva imao Knežević, dok je s druge strane, 15 minuta prije kraja, Gonzalez uzdrmao prečku. No, rezultat se više nije mijenjao i Hrvatskoj su ostala sva tri boda.

U posljednjem će kolu Hrvatska igrati s Uzbekistanom, koji od 18 sati igra dvoboj drugog kola protiv Maroka.

SP U-17, Skupina C:
1. Maroko 3 (1)
2. Uzbekistan 3 (1)
3. Hrvatska 3 (2)
4. Panama 0 (2)

21.10.2013., Fujairah stadium, Fujairah. Gledatelja: 5093
Suci: Norbert Hauata (TAH), Mark Rule (NZL), Tevita Makasini (TA)
10Alen Halilović5Chin Hormechea
45'+1'
5Duje Ćaleta-Car6Jesus Araya
90'
16Franjo Prce7Eliecer Dominguez
7Robert Murić
80'
9Luis Zuniga
64'
9Fran Brodić10Ismael Diaz
59'
4Ivan Šunjić11Luis Canate
78'
11Ante Roguljić
26'
70'
14Werner Wald
20Elvir Maloku
52'
19Milciades Molina
21Ivo Grbić12Roberto Cueto
12Dario Miškić21Hermes Ortega
15Bojan Knežević
70'
2Christopher Bared
17Frane Vojković8Felix General
18Ivan Fiolić13Stiben Santos
78'
6Lukas Čuljak15Luis Alain
8Karlo Lulić
52'
16Vidal Gonzalez
64'
19Ante Blažević
80'
17Moises Gil
14Josip Filipović18Ervin Zorrilla
59'
13Petar Bočkaj20Luis Pereira
Ivan GudeljJorge Dely Valdes (PAN)

Nakon uvodnog poraza od Maroka, mladi Hrvati protiv Paname nastavljaju svoj put na svjetskoj smotri u Ujedinjenim Arapskim Emiratima.

U svom drugom nastupu na Svjetskom prvenstvu za igrače do 17 godina, Hrvatska će odmjeriti snage s Panamom, sastavom koji je u prvom kolu također doživio poraz. Izabranici Ivana Gudelja izgubili su od Maroka 3:1, dok je od Paname bolji bio Uzbekistan rezultatom 2:0.

Jedini je strijelac za Hrvatsku protiv Maroka bio Murić, no njegov je pogodak uspio tek ublažiti poraz.

Reprezentacija Paname na prošlom je Svjetskom prvenstvu za ovaj uzrast, 2011. godine, uspjela izboriti osminu finala, gdje je ispala od domaćina i kasnijeg pobjednika, Meksika. Na klupi Paname sjedi Jorge Dely Valdes, brat blizanac proslavljenog reprezentativca - Julio Dely Valdes k tome je danas izbornik seniorske nacionalne selekcije.

Domaćin susreta ponovno će biti grad Fujairah.

Utakmica Hrvatske i Paname počinje u 15 sati po hrvatskom vremenu, dok će Uzbekistan i Maroko, s po tri boda na svom kontu, igrati tri sata kasnije.