Uzbekistan bolji od
Hrvatske

24.10.2013.
Uzbekistan bolji od Hrvatske

Hrvatska kadetska reprezentacija izgubila je s 2:1 od Uzbekistana u posljednjem kolu skupine C Svjetskog prvenstva.

U-17: HRVATSKA - UZBEKISTAN 1:2 (1:1)

Svjetsko prvenstvo, Skupina C, 3. kolo.
Stadion Fujairah, Fujairah, UAE.

Sudac: Elmer Bonilla

Strijelci: 1:0 - Ćaleta-Car autogol (14'); 1:1 - Halilović (28'); 2:1 - Boltabojev (79')

Hrvatska: Marić, Dijan, Mamić (od 83. Fiolić), Šunjić, Ćaleta-Car, Murić, Halilović (od 60. Brodić), Roguljić, Prce, Vojković (od 55. Knežević), Maloku. Izbornik: I. Gudelj.

Panama: Karimov, Ašurmatov, Jurabojev, Komilov, Hamrobekov, Boltabojev, Turajev (od 76. Nematiljajev), Abdulajev, Hamdamov (od 90. Agzamov), Abasov (od 46. Sidikov), Šukurov. Izbornik: D. Nuralijev

Hrvatska U-17 reprezentacija okončala je svoj razočaravajući nastup u skupini porazom od Uzbekistana s 2:1. Nakon poraza od Maroka te pobjede protiv Paname u prva dva kola, Hrvatskoj je u posljednjem kolu trebao bod kako bi osigurala nastup u drugom krugu, dok će nakon ovog poraza iščekivati rasplet u skupinama E i F gdje se završno kolo igra u petak.

Hrvatska je, naime, još u igri za posljednju ulaznicu koja vodi u drugi krug gdje uz dvije najbolje reprezentacije iz svake skupine idu i četiri najbolje trećeplasirane. Hrvatskoj je s tri boda potrebno poklapanje nekoliko rezultata kako bi se "provukla" u osminu finala.

Susret protiv Uzbekistana krenuo je naopako već u 14. minuti kada je na slobodan udarac Uzbekistana s desne strane nes(p)sretno reagirao Ćaleta-Car i koljenom poslao loptu u mrežu nemoćnog Marića.

Ipak, Hrvatska je blagu terensku inicijativu naplatila pogotkom Alena Halilovića u 28. minuti. Kapetan reprezentacije primio je loptu na dvadesetak metara od gola, lijepo prošao čuvare i s 12-13 metara desnom nogom poslao loptu u mrežu za 1:1.

Upravo je Halilović zbog ozljede morao napustiti igru početkom nastavka, nakon čega je kvaliteta igre Hrvatske drastično pala. Čuvanje rezultata nije se pokazalo uspješnom taktikom, Uzbekistan je u 79. minuti došao do pobjedničkog pogotka. Boltabojev je primio jedan "odbijanac" na 20 metara od gola i vrlo lijepim udarcem zabio za 2:1.

Hrvatska je do kraja uspjela složiti nekoliko prilika za izjednačenje, no nije dočekala pogodak koji bi je odveo u drugi krug. Ovako hrvatskim kadetima predstoji besana noć i dugačak dan u kojem čekaju dobre nastupe vodećih ekipa u skupinama E i F, kako trećeplasirana reprezentacija u jednoj od tih skupina ne bi imala bolji učinak od tri boda i gol-razlike 3:5.

24.10.2013., Fujairah stadium, Fujairah. Gledatelja: 2425
Suci: Elmer Bonilla (SLV), Octavio Jara (CRC), Hermenerito Leagl (GUA)
Četvrti sudac: Julio Cesar Quintana (PAR)
Uzbekistan
2
1
1Sarvar Karimov1Marko Marić
2Rustamjon Ashurmatov2Hrvoje Džijan
47'
3Abdulaziz Juraboev3Petar Mamić
83'
4Akramjon Komilov10Alen Halilović
28'
60'
5Odiljon Hamrobekov5Duje Ćaleta-Car
14'
7Jamshid Boltaboev
61'
79'
16Franjo Prce
11Akobir Turaev
76'
17Frane Vojković
55'
15Izzatilla Abdullaev7Robert Murić
17Dostonbek Khamdamov
90'
4Ivan Šunjić
19Shohjahon Abbasov
46'
11Ante Roguljić
20Otabek Shukurov20Elvir Maloku
12Shokhurkhjon Shbutaev12Dario Miškić
21Shokhrukhjon Raimov21Ivo Grbić
6Khumoyun Agzamov
90'
15Bojan Knežević
55'
8Abbos Nematillaev
76'
9Fran Brodić
60'
9Ibrokhim Abdullaev18Ivan Fiolić
83'
10Javokhir Sidikov
46'
6Lukas Čuljak
13Sanjar Kodirkulov8Karlo Lulić
14Islombek Karimov19Ante Blažević
16Ravshanbek Khursanov14Josip Filipović
18Oybek Erkinov13Petar Bočkaj
Dilshod NuralievIvan Gudelj

U završnom nastupu u Skupini C Svjetskog prvenstva za igrače do 17 godina, Hrvatska će odmjeriti snage s Uzbekistanom i pokušati izboriti drugi krug.

Hrvatska U-17 otvorila je svjetsku smotru u Ujedinjenim Arapskim Emiratima porazom od Maroka 3:1, no pobjeda protiv Paname 1:0 vratila ih je u igru za plasman u osminu finala.

U trećem kolu Gudeljevi će izabranici zaigrati protiv Uzbekistana, koji kao i Maroko ima četiri osvojena boda. Predstavnici Afrike i Azije remizirali su bez pogodaka, a Uzbekistanci su u prvom kolu nadjačali Panamu rezultatom 2:0, golovima Abasova i Ašurmatova u drugom poluvremenu.

Ukoliko osvoji najmanje jedan bod u dvoboju s Uzbekistanom, Hrvatska bi osigurala mjesto u drugom krugu i kao jedna od četiri najbolje trećeplasirane reprezentacije.

Momčad Uzbekistana aktualni je prvak Azije za svoj uzrast, a na Svjetskom prvenstvu U-17 prije dvije godine, u svom debitantskom nastupu, Uzbekistan je stigao sve do četvrtfinala. Ispao je tek od kasnijeg finalista Urugvaja.

U Skupini A prolaz su izborili Brazil i Honduras, dok trećeplasirana Slovačka čeka rasplet ostalih utakmica, a iz Skupine B natjecanje će nastaviti Urugvaj, Italija i Obala Bjelokosti.

Susret Hrvatske i Uzbekistana počinje u 18 sati po hrvatskom vremenu, a ponovno će ga ugostiti grad Fujairah. Istovremeno će u Sharjahu zaigrati Panama i Maroko.