uvjerljive protiv
Hrvatica

27.11.2013.
Njemice u Osijeku uvjerljive protiv Hrvatica

U svom novom nastupu protiv najbolje ekipe Starog kontinenta, hrvatska ženska nogometna reprezentacija poražena je u Osijeku od Njemačke rezultatom 8:0.

HRVATSKA - NJEMAČKA 0:8 (0:3)
Kvalifikacije za SP 2015, Skupina 1.
Osijek, 27. studenoga 2013. godine.

Sutkinja: Julija Medvedeva-Keldjuševa (Kazahstan)

Strijelci: 0:1 - Marozsan (12'), 0:2 - Šašić (13'), 0:3 - Marozsan (22'), 0:4 - Mittag (53'), 0:5 - Marozsan (66'), 0:6 - Popp (72'), 0:7 - Marozsan (81'), 0:8 - Bartusiak (90+1')

Žuti kartoni: Lojna (32'), Šašić (45'), Bajramaj (64'), Joščak (65')

Hrvatska: Bačić, Nevrkla, Zlosa, Žigić, Baban, Landeka, Lojna, Gaiser (od 65' Hercigonja-Moulton), Šalek (od 46' Kalamiza), Joščak, Kolar (od 86' Cepernić). Izbornica: M. Damjanović.

Njemačka: Schult, Schimdt, Bartusiak, Maier (od 76' Kemme), Krahn, Kessler, Marozsan, Leupolz, Mittag, Šašić (od 46' Popp), Bajramaj (od 69' Behringer). Izbornica: S. Neid.

Nakon izvrsnog otpora šesterostrukim europskim prvakinjama u Frankfurtu, gdje su krajem listopada na poluvremenu imale 0:0 da bi naposljetku primile samo četiri pogotka, Hrvatice su se Njemačkoj opet suprotstavile na stadionu Gradski vrt u Osijeku. Pred nekoliko stotina gledatelja, na terenu koji je prije početka susreta dobro očišćen od snijega, Njemice su još jednom dokazale klasu.

Njemačka je veliku prigodu za vodstvo propustila u devetoj minuti, kada je Bajramaj izvela kazneni udarac nakon prekršaja Nevrkle na Maier. No, lopta je završila pored desne vratnice.

Ipak, pobjednik je odlučen već u narednih desetak minuta. Prvo je Marozsan pogodila na asistenciju Kessler, a već u sljedećoj minuti precizna je i Šašić za udvostručenje prednosti.

Na 3:0 povisila je Marozsan u 22. minuti, a ista je igračica početkom drugog poluvremena preuzela ulogu asistentice. Četvrti je pogodak Njemačke bio djelo Mittag.

Marozsan je svoj hat-trick upotpunila u 66. minuti, da bi nedugo poslije na 6:0 povisila Popp, koja je na odmoru ušla u igru s klupe za pričuve. Marozsan je u 81. minuti stigla postići i svoj četvrti gol, a visoki trijumf Njemačke dovršila je kapetanica Bartusiak na početku sudačke nadoknade vremena.

Sljedeću utakmicu Hrvatska igra 9. travnja 2014. godine, kada će gostovati u Rusiji. Njemačka vodi na tablici sa svih pet pobjeda i gol-razlikom 40:0.

7Maja Joščak
65'
3Bartusiak
90'+1'
8Violeta Baban4Maier
81'
9Katarina Kolar5Krahn
10Iva Lažeta8Kessier
16Martina Šalek
51'
10Marozsan
12'
22'
66'
80'
17Izabela Lojna
32'
11Mittag
53'
18Gabrijela Gaiser
70'
13Šašić
13'
45'+1'
46'
19Sandra Žigić16Leupolz
4Vanesa Markuš19Alushi
65'
74'
12Tena Horvat21Benkarth
5Dragica Cepernić6Laudehr
6Helenna Louise Hercigonja-Moulton
70'
7Behringer
74'
11Monika Lovrić15Kemme
81'
13Andreja Šćukanec-Hopinski18Popp
72'
46'
14Ana-Marija Kalamiza
51'
23Dabritz
15Mateja Andrlić
Marija DamjanovićSilvia Neid

Hrvatska ženska reprezentacija u nedjelju započinje pripreme za kvalifikacijski okršaj sa šesterostrukim uzastopnim europskim prvakinjama Njemicama.

Odlična igra i poraz od "samo" 4:0 na gostovanju u Njemačkoj pravo je ohrabrenje za hrvatsku žensku reprezentaciju. Uzimajući u obzir njemačku gol-razliku od 22:0 nakon dvije utakmice, jasno je kako su Hrvatice ostvarile kvalitetan rezultat u Frankfurtu, bez obzira na poraz.

U Gradskom vrtu se, stoga, u srijedu u 15 sati očekuje lijepa nogometna predstava u gradu koji je centar ženskog nogometa u Hrvatskoj, a najavljuje to i izbornica Marija Margareta Damjanović:

"Želim Njemicama ugodan boravak u Slavoniji. Za utakmicu smo maksimalno motivirani jer igramo pred našom publikom, a ne dolazi svaki dan u goste ekipa koja je osvajala europska i svjetska prvenstva. Navijači su nas vjerno pratili u Sinju, Sesvetama i Frankfurtu, ne sumnjam da će tako biti i u Osijeku."

Damjanović ne može računati na odličnu Allison Scurich zbog problema s leđima, a za utakmicu s Njemačkom pozvala je sljedeće nogometašice:

Doris Bačić (Arsenal Ladies), Ivana Vrdoljak (Split), Dragica Ceprenić (Osijek), Vanesa Zlosa (Osijek), Sandra Žigić (SAD), Maja Joščak (Osijek), Violeta Baban (Osijek), Katarina Kolar (Zaglebie Lubi), Iva Landeka (Jena), Gabrijela Gaiser (Agram), Helena Hercigonja Moulton (Dinamo-Maksimir), Martina Šalek (Osijek), Andrea Ščukanec-Hopinski (Pregrada), Ana-Marija Kalamiza (Split), Izabela Lojna (Osijek), Kristina Nevrkla (Osijek), Monika Conjar (Pomurje), Mateja Andrlić (Osijek), Martina Mandir (Mladost Nević polje)

Reprezentacija se okuplja u nedjelju, a bit će smještena u osječkom hotelu ZOO. Uz izbornicu, u stožeru su treneri Zvonko Kolak i Dragutin Naranđa, trener vratarki Marjan Mrmić, kondicijski trener Hrvoje Matijević, doktorica Darija Granec, fizioterapeutkinja Tajana Katnić, ekonom Verica Medved, voditelj reprezentacije Darko Kolesarić i tajnica reprezentacija Lana Jozić.

Nakon tri odigrane utakmice, Hrvatska ima učinak od jednog remija (Irska) i dva poraza (Slovačka, Njemačka).

Susret je na rasporedu u srijedu 27. studenoga u 15 sati u Gradskom vrtu.