Minimalan poraz
Hrvatske u Rusiji

09.04.2014.
Minimalan poraz Hrvatske u Rusiji

Hrvatska ženska reprezentacija upisala je poraz od 1:0 na gostovanju u Himkiju iako je pružila vrlo dobru partiju.

Hrvatska je odigrala iznad očekivanja protiv favorizirane Rusije, no rano primljeni pogodak pokazao se ključnim u izjednačenoj utakmici. Hrvatska je tako ostala na jednom osvojenom bodu u dosadašnjem dijelu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo koje se 2015. godine igra u Kanadi.

Ekaterina Pantjuhina je u devetoj minuti na asistenciju Morozove zabila pogodak koji se pokazao presudnim za pitanje konačnog pobjednika.

Ista igračica dobro je zaprijetila u 31. minuti kada je odlično njen udarac obranila Vuk koja se u još nekoliko navrata istaknula dobrim reakcijama.

U redovima Hrvatske najaktivnija je bila Iva Landeka koja je nekoliko puta pokušala zaprijetiti ruskom golu, no spremna je na sve izazove bila Elvira Todua.

U 85. minuti je zbog drugog žutog kartona igru morala napustiti Violeta Baban.

Rusija - Hrvatska 1:0

Hrvatska: Vuk, Balog, Scurich, Hercigonja-Moulton, Žigić, Nevrkla, Baban, Landeka, Lojna, Kolar, Šundov (još su igrale: Andrlić, Šalek)

Izbornica: Marija Margareta Damjanović