poražene od Republike
Irske

14.06.2014.
Hrvatice u nadoknadi poražene od Republike Irske

Hrvatska ženska nogometna reprezentacija gostovala je u Dublinu u sklopu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo te primila odlučujući pogodak u trećoj minuti dodanog vremena.

REPUBLIKA IRSKA - HRVATSKA 1:0 (0:0)
Kvalifikacije za SP, Skupina 1.
Stadion Tallaght, Dublin.

Sutkinja: Karolina Radzik-Johan (Poljska)

Strijelci: 1:0 - D. O'Sullivan (90+3')

Žuti kartoni: Baban (26')

Republika Irska: Byrne, Fahey, Quinn, Gorman (od 77' Caldwell), D. O'Sullivan, Russell, Duggan, Killeen (od 66' Littlejohn), F. O'Sullivan (od 90+5' Grant), O'Gorman, Roche. Izbornica: S. Ronan.

Hrvatska: Vuk, Balog, Hercigonja-Moulton, Petrović (od 45' Kolar), Žigić, Nevrkla, Baban, Lojna (od 90+2' Stvorić), Gaiser, Joščak, Šalek (od 75' Šundov). Izbornica: M. Damjanović.

Nakon svibanjske pobjede 3:0 nad Slovenkama u Ptuju, najbolje hrvatske nogometašice zaigrale su protiv Irkinja, s kojima su na početku kvalifikacijskog ciklusa u Sinju remizirale 1:1.

Domaće su nogometašice imale više udaraca prema vratima, no i Hrvatska je zaprijetila - Kolar je u 61. minuti pogodila okvir gola.

Međutim, u trećoj minuti sudačke nadoknade zatresla hrvatska mreža, kada je precizna bila O'Sullivan i osigurala sva tri boda svojoj ekipi. Hrvatska drži četvrto mjesto na tablici, ispred Slovačke i Slovenije.

U drugoj subotnjoj utakmici Skupine 1 Rusija je pobijedila na gostovanju u Sloveniji 2:1.

Izabranice Marije Margarete Damjanović 19. lipnja gostuju kod Slovačke.