Hrvatice osvojile
bod u Slovačkoj

19.06.2014.
Hrvatice osvojile bod u Slovačkoj

Hrvatska ženska nogometna reprezentacija odradila je kvalifikacijsko gostovanje kod Slovačke te odigrala neriješenih 1:1.

SLOVAČKA - HRVATSKA 1:1 (1:1)
Kvalifikacije za SP, Skupina 1.
Nacionalni centar, Senec.

Sutkinja: Graziella Pirriatore (Italija)

Strijelci: 1:0 - Šuškova (29'), 1:1 - Lojna (32')

Žuti kartoni: Žigić (54')

Slovačka: El Dahaibiova, Mravikova, Matysova, Biroova, Feckova, Vojtekova (od 13' Vrabcova, od 74' Haršanyova), Ondrušova, Šuškova, Bartovičova, Klechova (od 60' Markova), Škorvankova. Izbornik: Z. Pakusza.

Hrvatska: Vuk, Balog, Nevrkla, Hercigonja-Moulton, Joščak (od 84' Gaiser), Baban, Kolar (od 89' Andrlić), Landeka, Šalek, Lojna, Žigić (od 90+3' Petrović). Izbornica: M. Damjanović.

Nakon poraza u Dublinu u sudačkoj nadoknadi prije nekoliko dana, izabranice Marije Margarete Damjanović gostovale su i u Slovačkoj te izborile još jedan vrijedan bod u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo.

Slovačka je povela preko Šuškove u 29. minuti, no Hrvatska je samo tri minute izjednačila preko Lojne.

Hrvatska u nastavku kvalifikacija u rujnu dočekuje reprezentaciju Slovenije.

U drugoj danas odigranoj utakmici Skupine 1 Rusija i Republika Irska odigrale su 0:0.