otvorila
kvalifikacije

21.10.2014.
Hrvatska briljantno otvorila kvalifikacije

Hrvatska U-17 reprezentacija sjajno je krenula u kvalifikacijski turnir za Europsko prvenstvo koji se ovoga tjedna igra u Mađarskoj - hrvatski kadeti svladali su Kazahstan s impresivnih 8:1.

U-17: HRVATSKA - KAZAHSTAN 8:1 (5:0)
Kvalifikacijski turnir za EP 2015., skupina 7
Stadion Grosics Gyula, Tatabanya (Mađarska)
Sudac: Jari Järvinen (Finska)
Strijelci: 1:0 - Moro (5.), 2:0 Lovren (11.), 3:0 - Brekalo (16.), 4:0 - Sosa (27.), 5:0 Lovren (32.), 6:0 Brekalo (50.), 7:0 Crnički (62.), 7:1 Soltanov (75.), 8:0 Crnički (80.+2)
Hrvatska: Šemper, Hudećek, Sosa, Kalaica, Soldo, Pasariček, Borovec, Brekalo (od 56. Zenko), Moro (od 55. Crnički), Majić, Lovren (od 55. Markota). Izbornik: L. Pavlović

Pod vodstvom izbornika Luke Pavlovića, mladi Vatreni briljantno su otvorili susret i već u prvih 15-ak minuta riješili pitanje pobjednika.

Moro je u petoj minuti "načeo" Kazahstan, a nakon pogodaka Lovrena u 11. i Brekala u 16. minuti bilo je jasno da će Hrvatska upisati bodove na startu kvalifikacija.

Sosa i Lovren povisili su na 5:0 prije odmora, a drugi dio novim su golovima otvorili Brekalo i Crnički. Soltanov je u 75. minuti postigao počasni pogodak za Kazahstan, koji se tek na samom kraju utakmice uspio osloboditi žestokog pritiska Hrvatske.

Ipak, utakmicu je novim pogotkom okončala Hrvatska, Crnički je u sudačkoj nadoknadi stavio "šlag na tortu" sjajne predstave Hrvatske.

Hrvatsku u ovoj prvoj fazi kvalifikacija čekaju još ogledi s Izraelom (23. listopada u 13:30) i domaćinom Mađarskom (26. listopada u 13:30), a u Elitno kolo plasirat će se dvije prvoplasirane ekipe.