Italijom, ostala na
vrhu

12.06.2015.
Hrvatska opet 1:1 s Italijom, ostala na vrhu

U svom šestom nastupu u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo, Hrvatska je reprizirala rezultat sa San Sira te sačuvala prvo mjesto na tablici.

HRVATSKA - ITALIJA 1:1 (1:1)
Kvalifikacije za EP 2016, Skupina H.
Split, stadion Poljud.

Sudac: M. Atkinson (Engleska)

Strijelci: 1:0 - Mandžukić (11'), 1:1 - Candreva (36' - 11m)

Žuti kartoni: Buffon (11'), Mandžukić (36'), Olić (43'), Parolo (53'), Srna (54'), Marchisio (71'), Rebić (80'), Kovačić (87')

Crveni karton: Srna (90' - drugi žuti)

Hrvatska: Subašić, Pranjić (od 72' Vrsaljko), Schildenfeld, Vida, Srna, Brozović, Rakitić, Olić (od 46' Rebić), Kovačić (od 90+2' Leovac), Perišić, Mandžukić. Izbornik: N. Kovač.

Italija: Buffon (od 46' Sirigu), Darmian, Bonucci, Astori, De Silvestri (od 27' De Sciglio), Pirlo, Parolo, Marchisio, Candreva, El Shaarawy (od 80' Ranocchia), Pelle. Izbornik: A. Conte.

Druga utakmica Hrvatske i Italije u kvalifikacijama za europsku smotru odigrana je na splitskom Poljudu, bez prisustva gledatelja zbog Uefine kazne.

No, uzbuđenja na terenu u prvom dijelu nije nedostajalo. Već u sedmoj minuti, Astori je srušio kapetana Srnu u kaznenom prostoru, ali prekaljeni Buffon obranio je udarac Mandžukića s 11 metara.

Samo četiri minute poslije, El Shaarawy je zatresao hrvatsku mrežu, no pogodak mu je poništen, a Vatreni su brzo reagirali, krenuli u protunapad, i Rakitić je poslužio Mandžukića za vodstvo Hrvatske.

Potom je Pirlo ubacivao opasne lopte pred Subašića, a Perišić je uzvratio dobrom akcijom za Olića, kojemu je malo nedostajalo da udvostruči prednost. Prilika se otvorila i Kovačiću, a Italija je u 27. minuti bila prisiljena na zamjenu De Silvestrija zbog ozljede.

Subašić je u dva navrata morao spašavati Hrvatsku u završnici prvog dijela, no Talijani su uspjeli izjednačiti. Mandžukić je igrao rukom u šesnaestercu, a Candreva "panenkom" zabio za 1:1.

U nastavak je izbornik Kovač ušao s Rebićem umjesto Olića, dok je Conte morao zamijeniti i Buffona Siriguom, ali s obje je strane bilo manje opasnosti za vratare.

S hrvatske su strane udarce okušali Srna, Perišić i Rakitić, s talijanske Pirlo i Parolo, no nisu pogodili cilj, a u samoj završnici Srna je morao napustiti teren zbog drugog žutog kartona. Hrvatska i Italija tako su se morale zadovoljiti po jednim osvojenim bodom, a Hrvatska je produžila svoj niz bez poraza od Talijana na osam utakmica.

U drugim utakmicama Skupine H, Norveška je odigrala 0:0 s Azerbajdžanom, a Bugarska je minimalno pobijedila na Malti (1:0). U nastavku kvalifikacija u rujnu, Hrvatska ide na gostovanja u Azerbajdžan i Norvešku.

12.06.2015., Poljud, Split. Gledatelja: 0
Suci: Martin Atkinson (ENG), Michael Mullarkey (ENG), Stephen Child (ENG)
Četvrti sudac: Simon Beck (ENG)
1
Italija
1
23Danijel Subašić1Gianluigi Buffon
11'
46'
7Ivan Rakitić4Matteo Darmian
13Gordon Schildenfeld5Davide Astori
18Ivica Olić
43'
46'
6Antonio Candreva
36'
3Danijel Pranjić
72'
8Claudio Marchisio
71'
20Mateo Kovačić
87'
90'+2'
11Stephan El Shaarawy
80'
4Ivan Perišić15Lorenzo De Silvestri
27'
17Mario Mandžukić
11'
35'
16Marco Parolo
53'
11Darijo Srna
54'
90'
19Leonardeo Bonucci
21Domagoj Vida20Graziano Pelle
14Marcelo Brozović21Andrea Pirlo
12Lovre Kalinić12Salvatore Sirigu
46'
1Ivan Vargić14Daniele Padelli
9Andrej Kramarić2Mattia De Sciglio
27'
2Šime Vrsaljko
72'
13Andrea Ranocchia
80'
15Ante Rebić
82'
46'
22Marin Leovac
90'+2'
23Manuel Pasqual
Niko KovačAntonio Conte

Hrvatska nogometna reprezentacija u petak u Splitu igra šestu utakmicu kvalifikacija za odlazak na Europsko prvenstvo. U goste joj je došla Italija.

Hrvatska - Italija
Kvalifikacije za EP 2016., Skupina H
12. lipnja 2015., 20:45
Split, stadion Poljud

Nakon četiri pobjede i jednog neriješenog rezultata u dosadašnjem dijelu kvalifikacija, Vatreni kao vodeća momčad Skupine H dočekuju prvog pratitelja, reprezentaciju Italije.

Hrvatska je, kao i Italija, svladala Maltu, Norvešku i Azerbajdžan, međusobni je ogled u studenome na San Siru završen 1:1, a trenutačna je razlika u gostovanju u Bugarskoj - Kovačevi su nogometaši pobijedili 1:0, a Conteovi odigrali 2:2.

Obje nacionalne selekcije imaju problema s izostancima prvotimaca na kraju klupske sezone. Domaćini će nastupiti bez Modrića, Ćorluke, Lovrena i Jedvaja, a gosti bez Chiellinija, Barzaglija, Verrattija i De Rossija. Međutim, hrvatski izbornik vjeruje u kvalitetan nogomet i dobar susret.

"Tko god bude igrao od prve minute, bit će to dobre momčadi. Igramo kod kuće, ali nemamo podršku. Italija će nam se čvrsto suprotstaviti od početka", najavio je Kovač.

Optimizma u hrvatskim redovima ne nedostaje, a svi su svjesni da bi osvajanje barem jednog boda bio novi veliki korak prema željenom cilju, Europskom prvenstvo, dok ni eventualni poraz ne bi uzdrmao Hrvatsku.

"Mi ćemo od prve minute tražiti svoju igru sa San Sira. Tamo smo pokazali koliko smo jaki", najavio je plan hrvatski kapetan Darijo Srna.

Hrvatska će Italiju ugostiti na praznom Poljudu, zbog Uefine kazne poslije susreta s Norveškom u Zagrebu. No, Split i reprezentacija - nada se izbornik Kovač - ponovno će pričati lijepe hrvatske priče.

"Split nije samo ispunio naša očekivanja, nego ih je i nadmašio. Družili smo se, teren je fantastičan i hvala svima koji su se trudili i neka to bude početak jedne lijepe hrvatske priče", poručio je. "Pun stadion bio bi naš 12. igrač. Osjeća se euforija, ali ljudima je jako žao što neće imati priliku podržati Hrvatsku", nadovezao se Srna.

Pravdu će dijeliti engleski sudac Martin Atkinson, a u preostale dvije utakmice Skupine H u istom se terminu sastaju Malta i Bugarska te Norveška i Azerbajdžan.