Norveška s 2:0
svladala Hrvatsku

06.09.2015.
Norveška s 2:0 svladala Hrvatsku

Hrvatska nogometna reprezentacija poražena je u nedjelju u Norveškoj, u kvalifikacijskoj utakmici za Europsko prvenstvo.

NORVEŠKA - HRVATSKA 2:0 (0:0)
Kvalifikacije za EP, Skupina H.
Oslo, stadion Ullevaal.

Sudac: Viktor Kassai (Mađarska)

Strijelci: 1:0 - Berget (51'), 2:0 - Berget (69')

Žuti kartoni: Vrsaljko (36'), Forren (38'), Brozović (50'), Soderlund (59'), Olić (71'), Hogli (75')

Norveška: Nyland, Hogli, Hovland, Forren, Elabdellaoui, Johansen (od 90+3' Nordtveit), Henriksen, Tettey, Skjelbred (od 90+1' Nielsen), Berget, Soderlund (od 90+4' Va. Berisha). Izbornik: P. Hogmo.

Hrvatska: Subašić, Vrsaljko, Ćorluka, Vida, Srna, Brozović, Modrić, Perišić, Rakitić (od 72' Kalinić), Pjaca (od 64' Olić), Mandžukić. Izbornik: N. Kovač.

U osmom nastupu u kvalifikacijskoj skupini za europsku smotru u Francuskoj, Vatreni su doživjeli prvi poraz. Bolja je u Oslu bila domaća Norveška.

U prvom su poluvremenu stvorene tek dvije prave prilike, po jedna sa svake strane.

Igrala se 29. minuta kada je Forren pokušao iz gužve pred hrvatskim golom, a Subašić atraktivno obranio, a minutu prije odmora Mandžukić je pucao glavom, no Nyland je sačuvao norvešku mrežu.

Hrvatska je bolje otvorila drugo poluvrijeme, Mandžukiću su se otvorile tri obećavajuće prilike, no u 51. minuti poveli su domaćini.

Nakon odbijene lopte u kaznenom prostoru, Berget je prevario Srnu i matirao Subašića udarcem u bliži kut.

Ponovno je uzvratio Mandžukić, ali bez uspjeha, a sredinom nastavka hrvatskoj je obrani pobjegao Skjelbred, no nije realizirao svoju šansu.

Konačnih 2:0 postavio je opet Berget, golom u 69. minuti, udarcem koji je Ćorluka skrenuo u Subašićevu mrežu. Izbornik Kovač pokušao je uvođenjem Olića i Kalinića, no Norveška više nije ništa prepustila slučaju. Štoviše, imala je još i prigode Henriksena i Soderlunda.

U posljednja dva susreta u kvalifikacijama, u listopadu, Hrvatska će ugostiti Bugarsku i gostovati na Malti. Malta i Azerbajdžan odigrali su u nedjelju 2:2, a Italija će kasnije večeras ugostiti Bugarsku.

06.09.2015., Ullevaal Stadium, Oslo. Gledatelja: 27182
Suci: Viktor Kassai (HUN), Gyorgy Ring (HUN), Vencel Toth (HUN)
Četvrti sudac: Zsolt Varga (HUN)
Norveška
2
0
12Orjan Haskjold Hyland23Danijel Subašić
2Tom Hogli
75'
7Ivan Rakitić
72'
3Even Hovland10Luka Modrić
5Alexander Banor Tettey5Vedran Ćorluka
69'
8Stefan Marius Johansen
90'+2'
2Šime Vrsaljko
36'
9Alexander Soderlund
59'
90'+4'
8Marko Pjaca
63'
10Markus Henriksen4Ivan Perišić
14Omar Elabdellaoui17Mario Mandžukić
15Per Ciljan Skjelbred
90'+1'
11Darijo Srna
19Jo Inge Berget
51'
21Domagoj Vida
21Vegard Forren
38'
14Marcelo Brozović
50'
1Rune Almenning Jarstein12Lovre Kalinić
22Andre Hansen1Ivan Vargić
6HAvard Nordtveit
90'+2'
18Ivica Olić
72'
63'
7Valon Berisha
90'+4'
3Danijel Pranjić
18HAvard Kallevik Nielsen
90'+1'
9Andrej Kramarić
4Ken Remi Stefan Strandberg6Dejan Lovren
11Martin Odegaard15Ante Rebić
13Ole Kristian Selnaes13Marko Lešković
16Haitam Aleesami19Milan Badelj
17Martin Linnes16Nikola Kalinić
72'
20Veton Berisha20Mijo Caktaš
23Ruben Yttegard Jenssen22Marin Leovac
Per-Mathias HogmoNiko Kovač

U drugom rujanskom nastupu u kvalifikacijama za EP, Hrvatska će ponovno odmjeriti snage s Norvežanima, ovoga puta u Oslu.

Norveška - Hrvatska
Kvalifikacije za EP 2014, Skupina H.
6. rujna 2015., 18:00 (HR)
Oslo, stadion Ullevaal

Samo tri dana nakon gostovanja u Azerbajdžanu i osvojenog boda (0:0), Vatreni igraju u Oslu protiv Norveške, trećeplasirane momčadi kvalifikacijske Skupine H. Dobrim rezultatom, stoga, mogu napraviti vrlo važan korak prema nastupu na Europskom prvenstvu u Francuskoj idućeg ljeta.

U ožujku ove godine, Hrvatska je pobijedila Norvešku na Maksimiru 5:1, no u hrvatskom su taboru složni kako se ne treba previše "pozivati" na taj dvoboj.

"Norvežani su taktički i fizički jaki i tu se moramo dobro suprotstaviti. Promijenili su neke igrače, čak i stil i sigurno je bolja nego u Zagrebu. Osim toga, disciplinirani su i kompaktni u obrani, nema ispadanja ni u kojem smjeru, a znamo koliko je to teško probiti", objasnio je hrvatski izbornik Niko Kovač.

Na raspolaganju mu je ponovno kapetan Darijo Srna, koji je u Azerbajdžanu odradio kaznu žutih kartona, ali ovoga je puta suspendiran Mateo Kovačić.

No, Hrvatska će tražiti sva tri boda u Oslu. "Očekivat ću Hrvatsku koja će dati sve od sebe kako bi pobijedila. Nešto ćemo sitno promijeniti u odnosu na Baku, a svi znaju što ih čeka", najavio je Kovač.

Norveška je u četvrtak svladala Bugarsku u gostima, rezultatom 1:0, a jedini je pogodak postigao Forren. U dosadašnjim nastupima pred svojim navijačima, Norvežani su poraženi od Italije (0:2), a pobijedili su Bugarsku (2:1) i remizirali s Azerbajdžanom.

"Norveška je nezgodna momčad, zasluženo je pobijedila Bugarsku vrlo dobrom igrom, a bit će otvorena jer treba napadati. Nama je neriješen rezultat pozitivan, a osim toga trebamo zaboraviti onaj susret u Zagrebu. Vjerujem u Hrvatsku, da ćemo pokazati novo lice u 90 fizički teških minuta. Dat ćemo sve od sebe", naglasio je Srna.

Susret u Oslu sudit će mađarski sudac Viktor Kassai, a lopta kreće s centra u 18:00 sati.

U preostala dva susreta hrvatske skupine sastaju se Malta i Azerbajdžan te Italija i Bugarska.