Škotska nadjačala
mlade Hrvatice

07.04.2014.
Škotska nadjačala mlade Hrvatice

Nakon remija s Ruskinjama, Hrvatska U-19 u ponedjeljak je doživjela prvi poraz u Elitnom kolu kvalifikacija za Europsko prvenstvo.

U-19: ŠKOTSKA - HRVATSKA 2:0 (1:0)

Škotska: Cunningham, O'Neill, McKerlie, Graham, Arnot, Williamson, Weir, Brown, Ness (od 84' Rafferty), Stewart (od 53' Turner), Grant (od 61' Arthur). Izbornik: G. Evans.

Hrvatska: Bačić, Bojčić, Miočević, Kojić (od 64' Dujmović), Stvorić, Stanić (od 78' Kristić), Gaiser, Bošnjak, Lubina (od 86' Parlov), Conjar, Maltašić. Izbornik: R. Krznarić.

Izabranice Roberta Krznarića pružile su dobar otpor reprezentativkama Škotske, no nisu uspjele izbjeći poraz. Škotska je odigrala napadački vrlo kvalitetnu utakmicu i zasluženo došla do pobjede, dok Hrvatice nisu iskoristile nešto više prostora za protunapade.

Poslije dobre prilike kapetanice Weir u uvodnoj fazi dvoboja, Škotska je povela u 42. minuti, kada je Ness proigrala Stewart u kazneni prostor, a ona rutinirano, prizemnim udarcem, matirala vratarku Bačić.

Bojčić je u 61. minuti odlično blokirala pokušaj Ness, ali ubrzo je na 2:0 povisila Turner glavom, nakon ubačaja Arthur u 72. minuti susreta.

U drugoj utakmici drugog kola Skupine 2 Rusija je u Sesvetama pobijedila Island 4:2 uz hat-trick Černomirdine.

U trećem, posljednjem kolu, Rusija će u Lučkom odmjeriti snage sa Škotskom, dok će Hrvatska u Sesvetama igrati protiv Islanda. Oba susreta na rasporedu su u četvrtak, 10. travnja, s početkom u 14:00 sati. Na završnicu Europskog prvenstva putuju pobjednici šest kvalifikacijskih skupina te najbolji drugoplasirani (u ogledima s 1. i 3. reprezentacijom).