Pobjednički start
Hrvatske

25.04.2014.
Pobjednički start Hrvatske

Hrvatska U-16 reprezentacija otvorila je nastup na tradicionalnom turniru Delle Nazioni pobjedom protiv Japana.

Hrvatska je dobro startala u skupini B pobijedivši odgovarajuću selekciju Japana s 1:0.

"Kockasti" su u austrijski Kötschach stigli u vrlo mladom sastavu u kojem je većina igrača iz U-15 generacije, ali je usprkos tomu u izjednačenoj utakmici zasluženo pobijedila.

Pogodak odluke postigao je Neven Đurasek u devetoj minuti kada je bio spretan nakon što mu je protivnički vratar obranio kazneni udarac. U nastavku utakmice dobre su šanse propustili Kulenović i Blatančić, no i konačnih 1:0 zadovoljit će izbornika Mladena Ivančića.

U nastavku natjecanja, Hrvatsku 26. travnja čeka okršaj sa selekcijom Azerbajdžana, a dan kasnije utakmica protiv Čilea. U polufinale će ići najbolja reprezentacija u skupini te najbolja drugoplasirana ekipa na turniru.

Hrvatska - Japan 1:0
Đurasek 9.

Hrvatska: Horkaš, Briški, Vrtar, Olujić, Blatančić, Vujčić, Đurasek, Špikić, Maganjić, Budalić, Rakić (još su igrali: Kulenović, Tolić, Ilić).

Izbornik: Mladen Ivančić