odigrala neriješeno
sa SAD-om

20.05.2014.
Hrvatska U-14 odigrala neriješeno sa SAD-om

Hrvatska reprezentacija U-14 odigrala je prvu od dvije prijateljske utakmice protiv selekcije SAD-a.

U prvom ogledu, odigranom u Sesvetama, pobjednika nije bilo. Hrvatska U-14, pod vodstvom izbornika Mladena Ivančića, remizirala je sa svojim vršnjacima iz Sjedinjenih Američkih Država 2:2.

Mladi su Amerikanci poveli u 41. minuti pogotkom glavom Jakea Arteage, nakon udarca iz kuta. Hrvatska je preokrenula u 48. i 65. minuti, golovima Domagoja Babina poslije odbijene lopte američkog vratara, te Leona Petrovića, koji ga je matirao prizemnim udarcem u kut poslije dubinske lopte kroz sredinu.

Konačni je rezultat postavio Christopher Goslin u 70. minuti dvoboja, sjajnim pogotkom s 30 metara u same rašlje.

Drugi je susret ovih momčadi na rasporedu u srijedu, 21. svibnja.

U-14: Hrvatska - SAD 2:2

Hrvatska: Kotarski, Šantabal, Čolina, Jelenić, Franjić, Baturina, Trogrančić, Kreković, Đumlijan, Tomašković, Palaversa. (Još su igrali: Baždarić, Hanuljak, Mikulić, Erns Habib, Sabol, Petrović, Mohorovčić, Babin, Možanić, Bitunjac i Bajić).