odigrala 1:1 s
vršnjacima iz BiH

10.09.2014.
Hrvatska U-19 odigrala 1:1 s vršnjacima iz BiH

Hrvatska reprezentacija do 19 godina starosti odigrala je prvu od dvije prijateljske utakmice protiv odgovarajuće selekcije Bosne i Hercegovine.

Utakmica u Slavonskom Brodu završila je bez pobjednika, 1:1, a Hrvatska je povela u 37. minuti. Iz prekida je ubacio Ćorić, a Maloku glavom zatresao bosanskohercegovačku mrežu.

Priliku za povećanje vodstva imao je Brašnić na samom početku drugog poluvremena, dok je Benković u 75. minuti odlično pucao s 30-ak metara uz samu vratnicu.

Izjednačenje je stiglo u 82. minuti, kada je Burović pogodio iz voleja s ruba kaznenog prostora, a samo minutu poslije Stolnik je glavom pucao pored gola.

Hrvatska je nastupila u sljedećem sastavu: Marić, Vincazović, Prce, Bašić, Šimić, Benković, Roglić, Balić, Brašnić, Ćorić, Maloku. (Još su igrali: Miškić, Stolnik, Mikulić, Klarić, Špoljarić, Mudražija i Vlak).

Druga je utakmica Hrvatske s Bosnom i Hercegovinom na rasporedu 12. rujna.