ostala bez EP-a

15.03.2018.
Hrvatska U-17 porazom od Belgije ostala bez EP-a
  • Najava

Hrvatska reprezentacija do 17 godina nije se uspjela kvalificirati na ovogodišnje Europsko prvenstvo u Engleskoj.

U-17: HRVATSKA - BELGIJA 1:2 (0:1)
Kvalifikacije za EP, Elitno kolo, Skupina 2.
Stadion Kantrida, Rijeka.

Strijelci: 0:1 - Ramazani (19'), 0:2 - Lissens (59'), 1:2 - Vušković (67' - 11m)

Hrvatska: Žiger, Vušković, Putnik, Čuić (od 62' Svržnjak), Brnić (od 52' Šarić), Fruk, Marin, Pejić, Jurišić (od 79' Kuprešak), Hrvoj, Krizmanić. Izbornik: P. Krpan.

Posljednje, treće kolo Elitnog kola kvalifikacija za odlazak na europsku smotru nije Hrvatskoj U-17 donijelo željeni rezultat. Po dva remija u prva dva nastupa, protiv Švedske (0:0) i Cipra (1:1), mladi su Vatreni poraženi od Belgije 2:1.

Belgija je povela udarcem Ramazanija izvan kaznenog prostora u 19. minuti, a na 2:0 povisio je Lissens iz blizine u 59. minuti.

Hrvatska je poraz ublažila pogotkom Vuškovića s 11 metara u 67. minuti dvoboja, a u sudačkoj nadoknadi drugi je žuti karton dobio Putnik.

U drugoj utakmici trećeg kola, odigranoj u Kostreni, Cipar i Švedska remizirali su 0:0. Šveđani su pobjednici skupine, a Belgija je osvojila drugo mjesto.

Kvalifikacije za EP, Elitno kolo, Skupina 2:
1. Švedska 5
2. Belgija 4
3. Cipar 3
4. Hrvatska 2

15.03.2018., Stadion Kantrida, Rijeka
Suci: Kajtazovic Nejc (SVN), Kordež Grega (SVN), Riedel Roland (AUT)
Četvrti sudac: Jaeger Christopher (AUT)
1
Belgija
2
1Karlo Žiger1Maxime Delanghe
81'
4Mario Vušković
49'
67'
3Siebe Vandermeulen
5Marko Putnik
21'
83'
4Lars Dendoncker
6Mario Čuić
62'
6Nicolas Raskin
83'
7Ivan Brnić
52'
7Yorbe Vertessen
8Toni Fruk9Gabriel Lemoine
62'
10Antonio Marin10Mathis Suray
11Ilan Pejić13Elias Sierra
72'
74'
13Roko Jurišić
47'
79'
16Largie Ramazani
19'
77'
14Tin Hrvoj17Amadou Mvom Onana
41'
18Tomislav Krizmanić18Tibo Persyn
12Luka Dubrović12Nick Shinton
23Renato Josipović2Lucas Lissens
59'
41'
2David Iličić5Junior Diomande Ardjouma
3Mihael Kuprešak
79'
8Yari Verschaeren
9Ivan Šarić
52'
11Sekou Sidibe
62'
15Luka Hodak15Antoine Colassin
74'
17Ivijan Svržnjak
62'
19Jamie Yayi Mpie
19Marko Bulat
20Antonio Mionić
Petar KrpanThierry Siquet ((BEL))

Hrvatska reprezentacija do 17 godina starosti u četvrtak igra posljednji susret Elitnog kola kvalifikacija za Europsko prvenstvo.

Nakon dva remija, protiv Švedske 0:0 i Cipra 1:1, izabranici Petra Krpana u četvrtak igraju presudnu utakmicu za plasman na europsku smotru u Engleskoj. S druge strane terena stajat će im vršnjaci iz Belgije.

Utakmica na riječkoj Kantridi počinje u 15:30, a izravni prijenos susreta može se pratiti u programu Hrvatske nogometne televizije te na pripadajućem live streamu, dostupnom i na službenoj stranici Hrvatskog nogometnog saveza.

Istovremeno se sastaju još Švedska i Cipar, a plasman na završni turnir izborit će svi pobjednici skupina Elitnog kola te sedam najboljih drugoplasiranih momčadi.

1. Švedska 4
2. Cipar 2
3. Hrvatska 2
4. Belgija 1

HRVATSKA U17 vs BELGIJA U17 - HNTV

Prijenos kvalifikacijske utakmice između mladih reprezentacija Hrvatske U17 i Belgije U17.