prošla u osminu
finala!

21.06.2018.
Sjajna Hrvatska svladala Argentinu, prošla u osminu finala!

Hrvatska nogometna reprezentacija osigurala je plasman u drugi krug Svjetskog prvenstva zahvaljujući velikoj pobjedi nad Argentinom rezultatom 3:0.

ARGENTINA - HRVATSKA 0:3 (0:0)
SP 2018., Skupina D, 2. kolo.
Stadion Nižnji Novgorod, Nižnji Novgorod.

Sudac: R. Irmatov (Uzbekistan)

Strijelci: 0:1 - Rebić (53'), 0:2 - Modrić (80'), 0:3 - Rakitić (90+1')

Žuti kartoni: Rebić (39'), Mercado (51'), Mandžukić (59'), Vrsaljko (67'), Otamendi (85'), Acuna (87'), Brozović (90+4')

Argentina: Caballero, Mercado, Otamendi, Tagliafico, Salvio (56' Pavon), Mascherano, Perez (68' Dybala), Acuna, Messi, Meza, Aguero (54' Higuain). Izbornik: J. Sampaoli.

Hrvatska: Subašić, Strinić, Vida, Lovren, Vrsaljko, Brozović, Rakitić, Perišić (82' Kovačić), Modrić, Rebić (57' Kramarić), Mandžukić (90+3' Ćorluka). Izbornik: Z. Dalić.

Prekrasna hrvatska večer u Nižnjem Novgorodu završena je pobjedom Vatrenih nad dvostrukim svjetskim prvakom i aktualnim svjetskim viceprvakom, Argentinom, u susretu koji je okončan rezultatom 3:0, pri čemu je dokapetan Vedran Ćorluka ušao u prestižni Klub 100.

Prvi je dio dobrim udarcem otvorio Perišić, a uzvratili su Meza, Acuna - čiji je ubačaj okrznuo prečku - i Perez, koji je promašio prazan gol nakon pogreške hrvatske obrane. No, hrvatski je blok dobro osujetio argentinske napadačke igle, a Rebić je u završnim sekundama propustio izglednu šansu te se na odmor otišlo bez pogodaka.

Nakon uvodne šanse u drugom poluvremenu, udarca Aguera, Vatreni su poveli u 53. minuti, kada je argentinski vratar Caballero pogriješio, a Rebić izvanrednim volejem proslijedio loptu u mrežu.

Subašić i Rakitić potom su zajedničkim snagama spriječili izjednačenje, Mandžukić je pucao glavom, pokušao je i Dybala, a potvrda hrvatske pobjede stigla je u završnih desetak minuta dvoboja.

Kapetan Modrić svladao je Caballera preciznim udarcem izvan kaznenog prostora za 2:0, zatim je Rakitić pogodio okvir gola iz dalekometnog slobodnog udarca, da bi Kovačić u prvoj minuti sudačke nadoknade nesebično asistirao upravo Rakitiću za konačnih 3:0.

Dokapetan Ćorluka u igru je ušao pri samom kraju utakmice te tako obilježio svoj jubilej, 100. nastup za reprezentaciju.

U drugoj se utakmici drugog kola Skupine D sastaju Nigerija i Island. Ta je utakmica na rasporedu u petak, 22. lipnja, s početkom u 17:00 sati po hrvatskom vremenu, a igra se u Volgogradu.

SP 2018., Skupina D:
1. Hrvatska 6 (2)
2. Island 1 (1)
3. Argentina 1 (2)
4. Nigerija 0 (1)

21.06.2018., , Nižnji Novgorod. Gledatelja: 43319
Suci: Ravshan Irmatov (UZB), Abdukhamidullo RAsulov (UZB), Jakhongir Saidov (UZB)
Četvrti sudac: Norbert HAuata (TAH)
Argentina
0
3
23Wilfredo Caballero23Danijel Subašić
2Gabriel Mercado
51'
7Ivan Rakitić
90'+1'
3Nicolas Tagliafico10Luka Modrić
80'
8Marcos Acuna
87'
2Šime Vrsaljko
67'
10Lionel Messi6Dejan Lovren
13Maximiliano Meza18Ante Rebić
39'
53'
57'
14Javier Mascherano4Ivan Perišić
82'
15Enzo Perez
68'
3Ivan Strinić
17Nicolas Otamendi
85'
17Mario Mandžukić
58'
90'+3'
18Eduardo Salvio
56'
21Domagoj Vida
19Sergio Aguero
54'
11Marcelo Brozović
1Nahuel Guzman1Dominik Livaković
12Franco Armani12Lovre Kalinić
4Cristian Ansaldi14Filip Bradarić
5Lucas Biglia9Andrej Kramarić
57'
6Federico Fazio8Mateo Kovačić
82'
7Ever Banega5Vedran Ćorluka
90'+4'
90'+3'
9Gonzalo Higuain
54'
15Duje Ćaleta-Car
11Angel Di Maria13Tin Jedvaj
16Marcos Rojo20Marko Pjaca
20Giovani Lo Celso22Josip Pivarić
21Paulo Dybala
68'
19Milan Badelj
22Cristian Pavon
56'
Jorge SampaoliZlatko Dalić

Hrvatska svoju drugu utakmicu na Svjetskom prvenstvu u Rusiji igra u Nižnjem Novgorodu protiv jednog od favorita turnira, Messijeve Argentine.

Argentina - Hrvatska
Svjetsko prvenstvo, Skupina D, 2. kolo.
21. lipnja 2018., 20:00 CET

S tri boda na kontu, zahvaljujući subotnjoj pobjedi protiv Nigerije u Kalinjingradu (2:0), Vatreni u dobrom raspoloženju dočekuju novi izazov na svjetskoj smotri najboljih, sraz s nositeljem skupine Argentinom.

Južnoamerički je predstavnik u prvom kolu remizirao s Islanđanima (1:1), uz promašeni kazneni udarac Lionela Messija, igrača koji zahtijeva posebnu pažnju svakog suparnika, pa tako i Hrvatske.

"Svi znamo da je Messi najbolji na svijetu i sigurno će imati svoje blistave trenutke. Na nama je da ga probamo zaustaviti. Mogao je zabiti Islandu nekoliko puta, no vjerujemo u svoju kvalitetu kako bismo ostvarili svoje snove", poručio je njegov suigrač iz Barcelone, hrvatski dokapetan Ivan Rakitić.

Izbornik Zlatko Dalić na raspolaganju ima sve igrače, osim napadača Nikole Kalinića koji je u ponedjeljak napustio reprezentativni kamp, te ističe kako će biti određenih noviteta u odnosu na planiranja okršaja s Nigerijom.

"Bit će nekoliko promjena u taktici i postavi, ali ne mnogo jer smo bili dobri i organizirani protiv Nigerije. Nije vrijeme za velike promjene, držat ćemo se svog stila i pokušati pokazati kvalitetu. Argentina je među najboljim momčadima svijeta i to poštujemo, no poštujemo i sebe. Bit će to sjajna utakmica i veliki izazov", kaže Dalić.

Hrvatska je s Argentinom igrala četiri puta. U Zagrebu je 1994. godine u prijateljskoj utakmici bilo 0:0, kada je nastupio i Diego Maradona, a jedini dosadašnji natjecateljski ogled bio je onaj na "brončanom" Svjetskom prvenstvu u Francuskoj '98. Argentina je u trećem kolu grupne faze slavila 1:0, no to je bila samo stepenica na putu Vatrenih prema trećem mjestu.

Prijateljska utakmica u Baselu 2006. godine pripala je Hrvatskoj 3:2, dok je 2014. godine u Londonu pobjedu ubilježila Argentina, rezultatom 2:1.

Pravdu će na novom stadionu u Nižnjem Novgorodu dijeliti Uzbekistanac Ravšan Irmatov, a u drugoj se utakmici drugog kola Skupine D sastaju Nigerija i Island. Ta je utakmica na rasporedu u petak, 22. lipnja, s početkom u 17:00 sati po hrvatskom vremenu, a igra se u Volgogradu.