pobjedom osvojila
treće mjesto

18.09.2014.
Hrvatska U-19 pobjedom osvojila treće mjesto

Hrvatska ženska nogometna reprezentacija do 19 godina starosti odigrala je i završni dvoboj u kvalifikacijama za EP, protiv selekcije domaćina, te ubilježila pobjedu.

U trećem kolu kvalifikacijskog turnira za Europsko prvenstvo, Skupine 1, koji je odigran u Litvi, izabranice Roberta Krznarića svladale su Litavke 3:2 i zauzele treće mjesto na tablici.

Domaće su nogometašice, doduše, povele u drugoj minuti preko Veličkaite, no Hrvatice su preokrenule tijek dvoboja već prije odlaska na odmor.

Izjednačila je Šćukanec-Hopinski u 28. minuti, samo tri minute poslije za 2:1 pogađa Maltašić, da bi na 3:1 povisila Dokuzović u prvoj minuti sudačke nadoknade prvog dijela.

Ruzgute je u posljednjim sekundama utakmice ublažila poraz Litavki, no hrvatska pobjeda nije bila ugrožena.

Hrvatska je igrala u sastavu Maljak, Dokuzović, Kristić, Šegota, Zrno, Bošnjak, Stanić, Maltašić, Šćukanec-Hopinski, Sudan i Tunić, a još su igrale Parlov, Kešina i Ambruš.

Prvo je mjesto u skupini sa sve tri pobjede, uključujući i posljednju nad Islandom 2:1, osvojila Španjolska. Španjolska i Island nastavit će kvalifikacije.