lakoćom svladali
Gibraltar

07.06.2015.
Vatreni u Varaždinu lakoćom svladali Gibraltar

Nakon 11 godina, hrvatska se reprezentacija vratila u Varaždin te u prijateljskom susretu pobijedila goste iz Gibraltara 4:0.

HRVATSKA - GIBRALTAR 4:0 (2:0)
Prijateljska utakmica.
Stadion NK Varaždin, Varaždin.

Sudac: Matej Jug (Slovenija)

Strijelci: 1:0 - Sharbini (7'), 2:0 - Kovačić (15'), 3:0 - Mandžukić (53' - 11m), 4:0 - Kramarić (77')

Žuti kartoni: Jedvaj (31'), Bosio (53')

Hrvatska: Subašić, Vrsaljko, Jedvaj, Lešković, Leovac, Badelj (od 65' Jajalo), Pjaca (od 57' Perišić), Brozović (od 65' Pašalić), Kovačić (od 46' Rebić), Sharbini (od 46' Kramarić), Mandžukić (od 57' Kalinić). Izbornik: N. Kovač.

Gibraltar: Perez (od 46' Robba), Bosio, Garcia (od 75' Lopez), R. Casciaro, Rovegno (od 46' Chipolina), Bardon (od 46' Sergeant), Walker, Guiling, Priestley, Duarte (od 46' Coombes), Gosling (od 75' K. Casciaro). Izbornik: D. Wilson.

U sklopu priprema za gostovanje Azzurra na Poljudu, Vatreni su pred lijepo ispunjenim varaždinskim tribinama odigrali i prijateljski dvoboj s najmlađom članicom Uefe, Gibraltarom, a Hrvatski nogometni savez sav će prihod od utakmice ravnomjerno rasporediti klubovima Županijskog nogometnog saveza Varaždin.

Prilikom iznošenja zastava prije početka susreta, Hrvatski nogometni savez, Županijski nogometni savez Varaždin i Udruga veterana 7. gardijske brigade Puma odali su počast braniteljima koji su položili živote za slobodnu i neovisnu Hrvatsku iznošenjem hrvatske zastave koja je razvijena na kninskoj tvrđavi 5. kolovoza 1995. godine.

Predani su i prigodni darovi Davoru Vugrincu, najboljem strijelcu u povijesti hrvatske prve lige, koji se povukao u mirovinu.

Kako se i očekivalo, Vatreni su od početka krenuli prema gostujućem golu, a ispunila se i želja izbornika Nike Kovača o ranom pogotku. Igrala se sedma minuta kada je na asistenciju Vrsaljka Sharbiniju preostalo samo pospremiti loptu u praznu mrežu.

U 15. minuti, nakon nekoliko uvodnih promašaja, do pogotka je došao i Mateo Kovačić, vrlo spretnom reakcijom u šesnaestercu nakon dugačke lopte Jedvaja iz obrambenog reda.

Hrvatska je imala golemu prednost u posjedu lopte i neprestano stvarala prilike pred gibraltarskim vratima te izvodila udarce iz kuta, no čuvar mreže Perez i povremena nepreciznost domaćina, koji su pokušavali i atraktivnim potezima, spriječili su daljnje povećanje prednosti.

U nastavku je i Hrvatska usporila za jednu brzinu, ali je opet postigla još dva pogotka.

U 53. minuti Mario Mandžukić je izborio kazneni udarac i rutinski ga pretvorio u 3:0, a u 77. minuti konačni su rezultat režirale hrvatske pričuve. Mario Pašalić izveo je korner, a Andrej Kramarić ostao je nečuvan i glavom zatresao mrežu za 4:0.

Hrvatska u ponedjeljak putuje u Split, gdje će u petak igrati kvalifikacijsku utakmicu za odlazak na Europsko prvenstvo 2016. godine protiv Italije.

07.06.2015., Stadion Varteks, Varaždin. Gledatelja: 7737
Suci: Matej Jug (SLO), Andraž Kovačič (SLO), Manuel Vidali (SLO)
Četvrti sudac: Mario Zebec (CRO)
4
Gibraltar
0
23Danijel Subašić1Jordan Perez
46'
2Šime Vrsaljko2Jamie Bosio
53'
6Marko Lešković20Jean Carlos Garcia
75'
10Anas Sharbini
7'
46'
5Ryan Casciaro
13Marko Pjaca
57'
16Justin Rovegno
46'
14Marcelo Brozović
65'
17Anthony Bardon
46'
16Tin Jedvaj
31'
10Liam Walker
17Mario Mandžukić
53'
57'
21Robert Guiling
19Milan Badelj
65'
15Adam Priestley
20Mateo Kovačić
15'
46'
18John Paul Duarte
46'
22Marin Leovac11Jake Gosling
75'
1Ivan Vargić13Jamie Robba
46'
12Lovre Kalinić23Liam Neale
3Danijel Pranjić7Lee Casciaro
4Ivan Perišić
57'
9Kyle Casciaro
75'
7Nikola Kalinić
57'
14Jesse Victory
8Marko Rog12Jeremy Lopez
75'
9Andrej Kramarić
77'
46'
4John Jack Sergeant
46'
11Ivan Tomečak3Joseph Chipolina
46'
15Ante Rebić
46'
19Jamie Coombes
46'
21Mato Jajalo
65'
24Mario Pašalić
65'
25Mario Šitum
Niko KovačDavid Wilson

Hrvatska nogometna reprezentacija u nedjelju se po prvi puta u povijesti sastaje s Gibraltarom, u prijateljskom ogledu u Varaždinu.

Hrvatska - Gibraltar
Prijateljska utakmica
7. lipnja 2015., 18:00
Varaždin, stadion Varteks

Pet dana prije kvalifikacijske utakmice s Italijom u Splitu, izabranici Nike Kovača odigrat će prijateljsku utakmicu protiv najmlađeg člana Uefine nogometne obitelji, reprezentacije Gibraltara.

Gibraltar je u punopravno članstvo Europske nogometne federacije primljen u svibnju 2013. godine te sudjeluje u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo 2016. godine u Francuskoj.

U pet dosadašnjih utakmica u Skupini D, Gibraltar je ubilježio svih pet poraza, no proslavio je prvi postignuti pogodak, na gostovanju kod Škotske. Reprezentativce željne dokazivanja protiv Vatrenih u Varaždin dovodi izbornik David Wilson.

S obzirom na završetak klupske sezone te kasniji dolazak nekih igrača zbog preostalih klupskih obveza, hrvatski izbornik Niko Kovač odlučio je kako će u prvoj postavi zaigrati Subašić, Vrsaljko, Jedvaj, Lešković, Leovac, Badelj, Pjaca, Brozović, Kovačić, Sharbini i Mandžukić.

"Nadam se da će utakmica proći u fair playu, a mi ćemo pokušati nametnuti svoj ritam i tražiti brzi pogodak, premda sumnjam da će se Gibraltar otvoriti. Morat ćemo biti strpljivi, kreirati prilike i nadam se da ćemo vidjeti ono što smo uvježbavali zadnjih dana", najavio je Kovač.

U izostanku Darija Srne, Luke Modrića i Ivana Rakitića, kapetan će reprezentacije u ovom dvoboju biti Mario Mandžukić.

"Svima je to velika čast i privilegija, pa tako i meni, ali već sam dugo godina u reprezentaciji i ponašat ću se kao i uvijek, a to znači da ću dati sve od sebe da odigramo dobro i pobijedimo, te pokušati pomoći svojoj momčadi", kaže napadač Atletico Madrida.

Varaždin će tako u nedjelju, nakon 11 godina, opet ugostiti utakmicu hrvatske reprezentacije, koja će nesumnjivo imati glasnu podršku, a iza južne tribine bit će organizirana i zona za navijače.