U-17 bez primljenog
gola na EP!

22.03.2015.
Maksimalna Hrvatska U-17 bez primljenog gola na EP!

Hrvatska reprezentacija do 17 godina starosti igrat će ovog ljeta na Europskom prvenstvu u Bugarskoj, nakon osvajanja prvog mjesta u kvalifikacijskoj skupini sa sve tri pobjede.

U-17: HRVATSKA - PORTUGAL 1:0 (0:0)
Kvalifikacije za EP, Elitno kolo, Baku.

Strijelci: 1:0 - Moro (42')

Crveni kartoni: Vieira (79'), Cassama (80')

Hrvatska: Šemper, Hudećek (od 68' Prugovečki), Erlić, Soldo, Borovec, Brekalo, Đurasek, Moro, Đira (od 73' Karamarko), Majić (od 46' Blečić), Lovren. Izbornik: D. Bašić.

Poslije izvrsnih nastupa i sigurnih pobjeda protiv domaćina Azerbajdžana (4:0) i Srbije (3:0), Hrvatska U-17 odlučivala je o raspletu na vrhu kvalifikacijske skupine u dvoboju protiv drugoplasiranog Portugala, a dovoljan joj je bio i neriješni rezultat.

U prvom dijelu pogodaka nije bilo, a trenutak odluke zbio se na samom početku nastavka, kada je hrvatski kapetan Moro zatresao portugalsku mrežu za treću pobjedu Bašićevih izabranika.

Portugalci su u samoj završnici ostali bez dvojice isključenih igrača, pogodili i okvir gola, ali Hrvatska je mogla početi slaviti svoj plasman na Europsko prvenstvo, koje će od 6. do 22. svibnja biti odigrano u Bugarskoj, sa 16 sudionika.

U drugoj utakmici skupine, Srbija je pobijedila Azerbajdžan i potvrdila osvajanje trećeg mjesta na tablici, iza Portugala zbog slabije gol-razlike.