Hrvatske na početku
turnira Delle Nazioni

26.04.2015.
Slovenija bolja od Hrvatske na početku turnira Delle Nazioni

U prvom nastupu na tradiocionalnom turniru Delle Nazioni Hrvatska je u Sloveniji odmjerila snage s domaćinom.

Hrvatska U-15, pod vodstvom izbornika Mladena Ivančića, susrela se sa selekcijom Slovenije u mjestu Bilje, a domaćin je proslavio pobjedu rezultatom 3:0.

Od 24. minute Hrvatska je igrala bez isključenog vratara Kotarskog, kojega je zamijenio Pandur, a igru je morao napustiti Petrović. Slovenija je tada povela iz kaznenog udarca, a potom iskoristila brojčanu prednost za dva nova gola.

Mladi Hrvati, koji su već počeli pripreme za nastup na Europskom prvenstvu U-17 2017. godine u Istri i na Kvarneru, nastupili su u sastavu Kotarski, Čolina, Radić, Jelenić, Palaversa, Šego, Franjić, Petrović, Kuqi, Šutalo i Marin. Još su igrali Pandur, Baturina, Krizmanić, Vuk, Ernst, Pavlak i Lovrić.

U drugom kolu Hrvatska igra protiv reprezentacije Sjedinjenih Američkih Država, a u skupini se još nalazi i Kostarika.