odigrala neriješeno s
Engleskom

07.09.2015.
Hrvatska U-19 odigrala neriješeno s Engleskom

Prijateljski dvoboj hrvatskih i engleskih reprezentativaca do 19 godina u Sesvetama završio je bez pobjednika.

U-19: HRVATSKA - ENGLESKA 1:1 (1:0)
Prijateljska utakmica, Sesvete.

Strijelci: 1:0 - Božić (26' - 11m), 1:1 - Onomah (71')

Hrvatska: Letica, Vincazović, Anočić, Benković, Filipović, Mikulić, Knežević, Božić, Fintić, Špoljarić, Slunjski. (Još su igrali: Maglica, Kulenović, Lucić, Vujica, Budan, Grubišić, Matić, Kolar, Buntić). Izbornik: F. Milin.

U pripremnoj utakmici za kvalifikacije za Europsko prvenstvo, Hrvatska U-19 pod vodstvom izbornika Ferda Milina remizirala je s vršnjacima iz Engleske 1:1.

Na stadionu Sv. Josipa Radnika u Sesvetama, Hrvatska je bila bolja u prvom poluvremenu, a odlične su prilike propustili Josip Špoljarić, Andrija Filipović i Matija Fintić.

Hrvatsku je u vodstvo doveo Ivan Božić u 26. minuti iz kaznenog udarca koji je izborio Andrija Filipović. Istaknuo se i hrvatski vratar Karlo Letica, obranom dobrog udarca Kylea Walker Petersa nakon pola sata igre.

Englezi su blizu poravnanja bili u 67. minuti, kada je udarac Tammyja Abrahama zaustavljen na gol-crti, a Sheyi Ojo potom je glavom, također iz blizine, pucao pokraj vrata.

Konačni je rezultat Joshua Onomah u 71. minuti dvoboja, udarcem u donji kut hrvatskog gola s desne strane. Abraham je mogao dovesti Engleze i u vodstvo, ali nije realizirao šansu u 76. minuti.

Hrvatska će od 18. do 23. rujna u Puli i Poreču ugostiti Crnu Goru, Mađarsku i Kazahstan te tražiti put u nastavak kvalifikacija.

12Karlo Letica
46'
1Howes Sam
2Emil Vincazović
80'
2Walker Kyle Peters
3Silvio Anočić
40'
58'
3Connolly Calum
20'
6Božo Mikulić4Reed Louis
81'
10Matija Fintić
80'
5Fry Dael
9Ivan Božić
26'
67'
6Clarke-Salter Jake
46'
5Filip Benković
58'
7Abraham Tammy
7Andrija Filipović
46'
8Onomah Josh
71'
81'
8Bojan Knežević
67'
9Armstrong Adam
11Josip ŠPOLJARIĆ10Roberts Pat
65'
14Maks Slunjski
80'
11Ahearne-Grant Karlan
78'
1Fabijan Buntić
46'
12Kenny Jonjoe
4Ivan Lucić
80'
13Woodman Freddie
21Tin Matić
67'
14Moore Tafari
15Tin Kulenović
58'
15Moore Taylor
46'
18Luka Grubišić
67'
16Rossiter Jordan
81'
16Frane Maglica
80'
17Cook Lewis
81'
22Bruno Bilić18Maitland-Niles Ainsley
17Ennio Travaglia19Ojo Sheyi
65'
13Ivan Vujica
58'
20Solanke Dominic
78'
19Tim Kolar
80'
20Matko Budan
46'
Milin FerdoBoothroyd Aidy

Hrvatska U-19 odigrat će 7. rujna u Sesvetama prijateljsku utakmicu protiv vršnjaka iz Engleske.

Mladi Hrvati okupljaju se u petak, 4. rujna, u Hotelu Phoenix u 12:00, za zadnju provjeru prije kvalifikacija za Europsko prvenstvo, koje će ovoga mjeseca ugostiti Pula i Poreč.

Hrvatska se nalazi u skupini s Crnom Gorom, Mađarskom i Kazahstanom, a Englesku će ugostiti u ponedjeljak, 7. rujna, na stadionu Sv. Josip Radnik u Sesvetama, s početkom u 16:00 sati.

Pozvani su Fabijan Buntić (Stuttgart), Silvio Anočić (Roma), Matija Fintić (Dinamo), Frane Maglica (Split), Andrija Filipović (Spezia), Matko Budan (Rijeka), Tin Kulenović (Dinamo), Bruno Bilić (Sesvete), Luka Grubišić (Split), Ivan Lucić (Rijeka), Božo Mikulić (Split), Karlo Letica (Val), Ennio Travaglia (Lokomotiva), Kristijan Jakić (Split), Ivan Božić (Dinamo), Ivan Vujica (Dinamo), Tin Matić (Dinamo), Emil Vinčazović (Bayer), Josip Špoljarić (Osijek), Bojan Knežević (Dinamo) i Tim Kolar (Zavrč).

Uz izbornika Ferdu Milina, stručni stožer čine trener Božidar Miletić, trener vratara Hrvoje Sunara, liječnik Bartol Petković, fizioterapeut Petar Dunatov, tajnik Antonio Pavlović i ekonom Luka Žakić.