Hrvatsku u drugom
prijateljskom susretu

21.12.2014.
Japan nadjačao Hrvatsku u drugom prijateljskom susretu

Nakon remija u prvom, drugi prijateljski ogled hrvatske reprezentacije u futsalu protiv Japana pripao je domaćinima.

U Hyogu su se ponovno susrele nacionalne selekcije Japana i Hrvatske, a Japanci su ovoga puta slavili rezultatom 5:2.

Na poluvremenu je bilo 3:0 za domaćine, a strijelci za Hrvatsku u nastavku su bili Grbeša i Jelovčić. Pogotke za Japan postigli su Osodo (dva puta), Morioka, Hoshi i Nibuya.

Izbornik Stanković imao je problema s ozljedama svojih igrača - pod blokadom su igrali Grčić i Suton - te je bilo teško zadržati visoku razinu iz prve utakmice, koja je završila bez pobjednika (1:1).

Japanska publika ponovno je napunila dvoranu te pljeskom nagrađivala sve dobre poteze u vrlo korektnoj utakmici, a Hrvatska se kući vraća s novim, velikim iskustvom te japanskim obećanjem da će sigurno doći na gostovanje u Hrvatsku.

3Sato Toru4Kristijan Grbeša
30'
4Maedonchi Matias Hernan7Franco Jelovčić
25'
5Minamoto Akira11Josip Suton