pogotkom Solde
svladala Azerbajdžan

13.04.2018.
Hrvatska U-16 pogotkom Solde svladala Azerbajdžan

Hrvatska reprezentacija do 16 godina bila je uspješna i u drugom nastupu na Uefinom razvojnom turniru u Bosni i Hercegovini.

U-16: HRVATSKA - AZERBAJDŽAN 1:0 (0:0)
Uefin razvojni turnir, Zenica.

Strijelci: 1:0 - Soldo (73')

Hrvatska: Kovačević, Gvardiol, Tomek, Biuk, Dolovski (od 41' Unušić), Beljo (od 41' Vidović), Koščak (od 41' Groznica), Soldo, Grozdek, Brekalo (od 41' Branšteter), Široki (od 50' Franceković). Izbornik: P. Krpan.

Nakon pobjede nad selekcijom domaćina u prvom kolu Uefinog razvojnog turnira u Zenici, boljim izvođenjem jedanaesteraca nakon neriješenih 1:1, Hrvatska U-16 u drugom je kolu snage odmjerila s Azerbajdžanom.

Mreže su mirovale sve do 73. minute dvoboja, kada je Soldo postigao jedini pogodak na utakmici i osigurao minimalnu pobjedu izabranicima Petra Krpana.

U drugoj utakmici drugog kola Makedonija je također svladala Bosnu i Hercegovinu na jedanaesterce, a u trećem kolu sastaju se Hrvatska i Makedonija, 15. travnja s početkom u 14:00 sati.