uvjerljiva i protiv
Armenije

19.03.2015.
Raspucana Hrvatska uvjerljiva i protiv Armenije

Hrvatska reprezentacija u futsalu s maksimalnim će učinkom ući u borbu za Slovačkom za prvo mjesto u kvalifikacijskoj skupini za EP. U četvrtak je još jednim izvrsnim nastupom visoko porazila i Armeniju.

HRVATSKA - ARMENIJA 8:0 (6:0)
Kvalifikacije za EP 2016., Dubrovnik.

Suci: Cedric Pellisier (Francuska), Ivan Šabanov (Rusija)

Strijelci: 1:0 - Jelovčić (6' - p), 2:0 - Grbeša (7'), 3:0 - Novak (12'), 4:0 - Jelovčić (14'), 5:0 - Grcić (14'), 6:0 - Marinović (15'), 7:0 - Marinović (22'), 8:0 - Pandurević (31')

Hrvatska: Jukić, Grcić, Novak, Jelovčić, Marinović; Bilić, Stojkić, Grbeša, Bajrušović, Babić, Pandurević, Suton, Matošević, Đuraš. Izbornik: M. Stanković.

Armenija: Akopov, Kapukranjan, Galstjan, Babajan, Grigorjan; Pogosjan, Karapetjan, Sargasjan, Mkrtčjan, Mardanjan, Nasibjan, Mašumjan, Gukasjan, Vardanjan. Izbornik: R. Nazaretjan.

Stankovićevi su igrači ponovno pružili dubrovačkoj publici večer za uživanje, pogotovo u brojnim pogocima, a pritom su osigurali i jedno od prva dva mjesta u skupini.

Kao i protiv Turske u srijedu, Hrvatska je dobro otvorila susret te rano došla do vodstva. Igrala se šesta minuta kada je nakon prekršaja na Grciću Jelovčić precizno izveo kazneni udarac, a samo minutu poslije ponovno je Grbeša bio strijelac lijepog drugog hrvatskog pogotka.

Na 3:0 povisio je Novak poslije dva driblinga, da bi za 4:0 zabio Jelovčić efektnim volejem. U strijelce su se u prvom poluvremenu upisali još i Grcić te Marinović, na asistenciju Babića.

Na početku drugog poluvremena Marinović je poslije "lažnjaka" postigao sedmi pogodak Hrvatske, a u 31. minuti još je jednu lijepu akciju uspješno okončao Pandurević, za konačnih 8:0.

Hrvatskoj je reprezentaciji podršku došao dati i izvršni predsjednik Hrvatskog nogometnog saveza Damir Vrbanović.

Reprezentacija Slovačke pobijedila je Tursku 5:1, a odlučujuća utakmica Hrvatske i Slovačke na rasporedu je u subotu, 21. ožujka, s početkom u 18:30.