pobjedu nad Jordanom

15.10.2018.
Vida i Mitrović za pobjedu nad Jordanom
  • Najava

Hrvatska nogometna reprezentacija zaključila je listopadsko okupljanje prijateljskom pobjedom nad Jordanom na riječkoj Rujevici.

HRVATSKA - JORDAN 2:1 (1:0)
Prijateljska utakmica.
Stadion HNK Rijeka, Rijeka.

Sudac: S. Szabo (Mađarska)

Strijelci: 1:0 - Vida (24'), 2:0 - Mitrović (62'), 2:1 - Faisal (73')

Žuti kartoni: Al Mardi (41'), Bartolec (45+1'), Jedvaj (79'), Khattab (85'), Rog (90+1')

Hrvatska: Livaković, Milić (46' Pivarić), Vida, Lovren (46' Mitrović), Bartolec (64' Jedvaj), Badelj (46' Bradarić), Pašalić, Rog, Kramarić (67' Santini), Pjaca, Rebić (64' Livaja). Izbornik: Z. Dalić.

Jordan: Yaseen, Khattab, Marei, Al Arab, Shilbaya, Bani Attiah, Al Samarneh (64' Al Murjan), Al Bakhit, Al Mardi (72' Al Rawashdeh), Khadr (64' Faisal), Al Tamari (90' Rateb). Izbornik: V. Borkelmans.

Svjetski su doprvaci nakon neriješenih 0:0 s Engleskom u Ligi nacija u Rijeci dočekali i reprezentaciju Jordana te ubilježili pobjedu u prijateljskoj utakmici rezultatom 2:1.

Izbornik Zlatko Dalić složio je sastav bez Modrića, Rakitića, Perišića i Kovačića, koji su se vratili u svoje klubove, a Vatrene je s kapetanskom vrpcom oko ruke predvodio Vida.

Poslije uvodnih šansi Kramarića, Rebića i Bartoleca, uzvratio je dobrim pokušajem i Al Tamari, a Hrvatska je do prednosti stigla u 24. minuti dvoboja, kada je nakon Rogovog udarca iz kuta glavom pogodio upravo Vida.

Hrvatska je u nastavak ušla s trojicom novih igrača - Pivarićem, Mitrovićem i Bradarićem, a Pjaca i Mitrović bili su nadomak drugog pogotka, koji je napokon pao u 62. minuti. Precizan je, također glavom na Rogov ubačaj, bio Mitrović.

Priliku su potom dobili i Jedvaj, Livaja te Santini, a počasni pogodak za Jordan u 73. minuti postigao je Faisal, kada se njegov slobodni udarac odbio od hrvatskog živog zida iza Livakovićevih leđa.

Novo okupljanje Vatrenih na rasporedu je u studenome, kada će odigrati preostala dva dvoboja u Ligi nacija - u Zagrebu protiv Španjolske te na Wembleyju protiv Engleske.

9Andrej Kramarić
66'
3Khattab Tarek
85'
6Dejan Lovren
45'
5Arab Yazan
18Ante Rebić
63'
17Mari Baraa
15Mario Pašalić2Shalbaya Firas
20Marko Pjaca16Marde Mahmoud
72'
3Antonio Milić
45'
15Samarna Obaida
40'
64'
19Milan Badelj
45'
13Bani Attieh Khalil
21Domagoj Vida
24'
11Bakhit Yacine
2Karlo Bartolec
45'
63'
10al-Tamari Musa
89'
11Marko Rog
90'
20Al-Qara Odai
64'
12Simon Sluga12Abdalsattar Ahmed
14Filip Bradarić
45'
1Zo'obi Abdullah
5Matej Mitrović
63'
45'
19Jonathan Tamimi
16Tin Jedvaj
79'
63'
21Al-DUmeiri Mohammad
22Josip Pivarić
45'
18Daldoum Ibrahim
17Ivan Santini
66'
6Morgan Said
64'
13Marko Livaja
63'
4Abderahman Baha
8Al Nabar Yousef
14Rateb Salah
89'
9Faisal Bahaa
73'
64'
23Ersan Ahmed
7AlRawashda Youseef
72'
Zlatko DalićVital Borkelmans

Hrvatska nogometna reprezentacija u ponedjeljak na stadionu HNK Rijeka igra svoju prvu utakmicu protiv nacionalne selekcije Jordana.

Hrvatska - Jordan
Prijateljska utakmica
15. listopada 2018., 20:45
Stadion HNK Rijeka, Rijeka

Tri dana nakon ogleda s Engleskom u Ligi nacija, Vatreni će još jednom istrčati na rujevički teren u Rijeci te odmjeriti snage s Jordanom u prijateljskom susretu, u prvom međusobnom dvoboju tih nacionalnih selekcija.

Jordan zauzima 110. mjesto na najnovijoj Fifinoj ljestvici najboljih reprezentacija svijeta, a najveći su mu dosadašnji uspjesi plasmani u četvrtfinale azijskog kontinentalnog prvenstva, 2004. i 2011. godine.

Na ogled sa svjetskim doprvakom dolaze pod vodstvom izbornika Vitala Borkelmansa, bivšeg belgijskog reprezentativca, a hrvatski izbornik Zlatko Dalić upozorio je nekolicinu pojedinačno kvalitetnih, brzih igrača.

"Jordan će doći nadigravati se i tražiti dobar rezultat, ipak smo mi sada meta i motiv svima te moramo čuvati svoj status i ugled pružajući svoj maksimum. Jordan je došao pružiti dobar otpor i pobijediti nas, ali nadam se da ćemo mi biti dobri", poručio je.

Hrvatska će nastupiti bez ozlijeđenih igrača koji nisu bili spremni za utakmicu s Engleskom, osim napadača Santinija koji se vraća u kadar, te bez Modrića, Rakitića, Perišića i Kovačića. Kapetansku će vrpcu nositi Vida.

"To je posebna čast, sreća i zadovoljstvo. Uloga kapetana bit će mi dodatni motiv i hvala izborniku što mi je pružio takvu priliku. Nadam se da ćemo odigrati dobru utakmicu, pobijediti Jordan, i da će navijači moći uživati", rekao je branič hrvatske reprezentacije.

Vatreni su po dolasku u Rijeku prošli tjedan održali i otvoreni trening kako bi se družili s navijačima te se raduju domaćem nastupu pred svojom publikom.