nastavlja borbu za
Elitno kolo

17.11.2018.
Hrvatska U-19 svladala Luksemburg, nastavlja borbu za Elitno kolo

U drugom kolu kvalifikacijskog turnira u Češkoj, Hrvatska U-19 pobijedila je Luksemburžane rezultatom 2:1.

U-19: HRVATSKA - LUKSEMBURG 2:1 (1:0)
Kvalifikacije za EP, Skupina 3, Zlin.

Strijelci: 1:0 - Marin (42'), 1:1 - Olesen (72'), 2:1 - Palaversa (80' - 11m)

Hrvatska: Kotarski, B. Šutalo, Čolina, Palaversa, Franjić, Baturina (71' Hanuljak), Marin, Šego, Vušković, Bulat (90' Rešetar), Kreković (81' Bušnja). Izbornik: I. Gudelj.

Hrvatska reprezentacija do 19 godina upisala je u subotu prvu pobjedu na kvalifikacijskom turniru prvog kruga za odlazak na Europsko prvenstvo, nakon remija s Makedoncima u prvom kolu.

Izabranici Ivana Gudelja svladali su Luksemburg, premda je suparnički vratar u 12. minuti obranio kazneni udarac Palaversi. Za vodstvo Hrvatske pogodio je Marin krajem prvog poluvremena, da bi Olesen u 72. minuti donio izjednačenje. Deset minuta prije kraja ponovno je Palaversa pristupio bijeloj točki te pogodio za konačnih 2:1.

U drugoj utakmici drugog kola Češka je pobijedila Makedoniju 2:1, a u trećem se kolu sastaju Češka - Hrvatska (20. studenoga, Zlin, 17:00) i Luksemburg - Makedonija (20. studenoga, Kromeriz, 17:00). Plasman u Elitno kolo osigurat će dvije prvoplasirane momčadi.