Mađarice nadjačale
Hrvatsku u Györu

08.04.2016.
Mađarice nadjačale Hrvatsku u Györu

U sklopu kvalifikacija za EP u Nizozemskoj, hrvatska ženska nogometna reprezentacija doživjela je poraz u Mađarskoj.

MAĐARSKA - HRVATSKA 2:0 (1:0)
Kvalifikacije za EP, Skupina 5.
Stadion Gyirmoti, Györ.

Sutkinja: Z. Kovačova (Slovačka)

Strijelci: 1:0 - Jakabfi (43'), 2:0 - Jakabfi (86')

Žuti kartoni: -

Mađarska: Szocs, Csiszar, Toth, Szabo, Vago (od 85' Szuh), Papp, Jakabfi, Szarvas (od 63' Smuczer), Talosi, Zeller, Zagor (od 46' Sipos). Izbornik: E. Marko

Hrvatska: Bačić, Čop (od 59' Bojčić), Balog, Nevrkla, Joščak, Baban (od 67' Bošnjak), Rudelić, Landeka, Šundov, Šalek, Lojna (od 78' Maltašić). Izbornik: Z. Kolak.

Hrvatska ženska reprezentacija po drugi je puta poražena u borbi za odlazak na europsku smotru naredne godine, a bolja je u petak u Györu bila domaća Mađarska.

Mreže su mirovale do 43. minute, a tada je na asistenciju Szarvas pogodak postigla Jakabfi, koja je precizna bila i u listopadskom ogledu istih protivnica u Osijeku.

Ista je igračica naposljetku potvrdila mađarsko slavlje, golom za konačnih 2:0 u 86. minuti dvoboja, ovoga puta na dodavanje Zeller.

Za četiri dana, u utorak 12. travnja, Hrvatska gostuje kod Njemačke, koja je u petak uvjerljivo pobijedila i Tursku (6:0).

08.04.2016., ,
Suci: Kovacova Zuzana (SVK), Sukenikova Maria (SVK), Miskova Slavomira (SVK)
Četvrti sudac: Hima Andrea (HUN)
Mađarska
2
0
1Réka Szőcs1Doris Bačić
3Henrietta Csiszár3Martina Čop
59'
7Gabriella Tóth G. Tóth4Leonarda Balog
8Viktória Szabó V. Szabó5Kristina Nevrkla
10Fanni Vágó
85'
7Maja Joščak
11Dóra Papp8Violeta Baban
67'
13Zsanett Jakabfi
43'
86'
9Ivana Rudelić
16Alexandra Szarvas
63'
10Iva Lažeta
18Szabina Tálosi11Kristina Šundov
19Dóra Zeller16Martina Šalek
21Bernadett Zágor
46'
17Izabela Lojna
78'
12Barbara Bíró12Sanja Sabo
6Angéla Smuczer
63'
6Mihaela Horvat
9Szilvia Szeitl13Mateja Andrlić
14Evelin Mosdóczi14Ivana Maltašic
78'
15Evelin Fenyvesi15Ivana Bojčić
59'
20Lilla Sipos
46'
18Matea Bošnjak
67'
23Erika Szuh
85'
20Carina Roščić
Edina Markó ((HUN))Zvonimir Kolak

U svom petom nastupu u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo, Hrvatice će gostovati u susjednoj Mađarskoj.

Hrvatska ženska nogometna reprezentacija u petak navečer nastavlja kvalifikacije za europsku smotru iduće godine u Nizozemskoj, a snage će u Györu odmjeriti s domaćom Mađarskom.

Hrvatice i Mađarice susrele su se već u listopadu prošle godine, a tada je susret u osječkom Gradskom vrtu završio bez pobjednika, rezultatom 1:1.

Pogotke su tada postigle Jakabfi iz kaznenog udarca na kraju prvog poluvremena te Joščak sredinom nastavka za poravnanje.

S dvije pobjede protiv Turske (4:1 i 3:0) te osvojenim bodom protiv Mađarske - uz tek minimalni poraz od aktualnog prvaka Europe Njemačke - Hrvatice su još uvijek u igri za plasman na EP. Prvo mjesto vodi izravno na završni turnir, dok će šest najboljih drugoplasiranih ekipa također osigurati plasman. Preostale dvije drugoplasirane ekipe odlaze u doigravanje.

Mađarska je u četiri dosadašnja nastupa minimalno pobijedila Tursku (1:0), minimalno izgubila od Rusije (0:1), remizirala s Hrvatskom (1:1) te doživjela težak poraz od Njemačke (12:0).

"Protiv Mađarske imamo priliku za dolazak do majstorice protiv Rusije s kojom igramo posljednje dvije utakmice u skupini. Mađarske reprezentativke nalaze se u trećoj kvalitetnoj skupini, dok smo mi u petoj. Radi se o dobroj reprezentaciji s kojom smo u Osijeku odigrali neriješeno, iako smatram da smo mi bili bliži pobjedi. Sada imamo priliku dobro odigrati u Györu, naše će suparnice imati veći pritisak i morat će nas napasti", najavio je hrvatski izbornik Zvonimir Kolak.

Dvoboj počinje u 20:30 sati, a pravdu će u Mađarskoj dijeliti Slovakinja Kovačova. Izabranice Zvonimira Kolaka nakon susreta u Györu odlaze na gostovanje (12. travnja u Osnabrücku) kod vodeće ekipe u skupini, Njemačke.