Hrvatice 2:0 u
Osnabrücku

12.04.2016.
Njemačka svladala Hrvatice 2:0 u Osnabrücku

Hrvatska ženska reprezentacija gostovala je kod europskih prvakinja u Osnabrücku, a domaća Njemačka slavila je 2:0.

NJEMAČKA - HRVATSKA 2:0 (1:0)
Kvalifikacije za SP, Skupina 5.
Stadion Bremer Brücke, Osnabrück.

Sutkinja: M. Soro (Norveška)

Strijelci: 1:0 - Marozsan (32'), 2:0 - Mittag (50')

Žuti kartoni: Joščak (19'), Mittag (27'), Balog (44'), Rudelić (68'), Landeka (90+4')

Njemačka: Schult, Bartusiak, Maier, Marozsan, Mittag (od 80' Islacker), Däbritz, Peter, Kerschowski (od 64' Huth), Popp, Bremer (od 64' Leupolz), Kemme. Izbornica: S. Neid.

Hrvatska: Bačić, Čop, Balog, Nevrkla, Joščak (od 67' Šalek), Baban (od 61' Bošnjak), Rudelić, Landeka, Šundov, Maltašić (od 76' Roščić), Lojna. Izbornik: Z. Kolak

Njemačke su nogometašice nastavile svoj pobjednički niz u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo te još uvijek nisu primile pogodak, a izabranice Zvonimira Kolaka - kao i prošle jeseni u Zagrebu (0:1) - pružile su vrlo dobar otpor.

Ovoga su puta poražene rezultatom 2:0, a tri su boda Njemačkoj osigurale Marozsan iz slobodnog udarca u 32. minuti te Mittag početkom drugog poluvremena.

Najbolju šansu za Hrvatsku propustila je Rudelić desetak minuta prije kraja susreta.

Hrvatska u posljednja dva kvalifikacijska susreta igra protiv Rusije, 6. lipnja u Koprivnici te 20. rujna u gostima. U drugom susretu dana Mađarska je remizirala kod Rusije (3:3).

12.04.2016., ,
Suci: Soro Marte (NOR), Sjovika Ann-Marie (NOR), Thoresen Elisabeth (NOR)
4Leonie Maier4Leonarda Balog
44'
10Dzsenifer Marozsán
32'
5Kristina Nevrkla
11Anja Mittag
27'
50'
80'
7Maja Joščak
19'
67'
13Sara Däbritz8Violeta Baban
61'
14Babett Peter9Ivana Rudelić
68'
17Isabel Kerschowski I. Kerschowski
64'
10Iva Lažeta
90'+4'
18Alexandra Popp11Kristina Šundov
20Pauline Bremer
64'
14Ivana Maltašic
76'
22Tabea Kemme17Izabela Lojna
12Laura Benkarth12Sanja Sabo
2Josephine Henning6Mihaela Horvat
5Annike Krahn13Mateja Andrlić
9Mandy Islacker
80'
16Martina Šalek
67'
15Anna Blässe18Matea Bošnjak
61'
16Melanie Leupolz
64'
19Monika Lovrić
19Svenja Huth
64'
20Carina Roščić
76'
Silvia Neid ((GER))Zvonimir Kolak

Najbolje hrvatske nogometašice u utorak u Osnabrücku izlaze na megdan aktualnim prvakinjama Europe.

U nastavku kvalifikacija za Europsko prvenstvo, Hrvatska će u Osnabrücku ponovno odmjeriti snage s Njemačkom, koja je trenutačni branitelj naslova najbolje ekipe Starog kontinenta i jedna od najboljih reprezentacija na svijetu.

No, da se Hrvatska može suprotstaviti i takvom protivniku dokazuje prošli susret ovih reprezentacija, odigran u rujnu u Zagrebu, kada su izabranice Zvonimira Kolaka poražene samo s minimalnih 1:0. Pobjednički pogodak za Njemačku tada je postigla Popp već u četvrtoj minuti dvoboja.

"S njima smo odigrali vrlo dobru utakmicu u kojoj smo minimalno poraženi, no one su nas tada možda i malo podcijenile, ali upravo stoga će ova utakmica biti sasvim drugačija, one će htjeti sebe opravdati. Međutim, mi se ne bojimo nikoga, već možemo samo dalje napredovati i učiti", naglasio je hrvatski izbornik Kolak.

O njemačkoj snazi mnogo govori i podatak da su europske prvakinje u dosadašnjih pet susreta u kvalifikacijskoj Skupini 5 ubilježile svih pet pobjeda, uz 28 postignutih i niti jedan primljeni pogodak.

Hrvatice su u Njemačku otputovale nakon poraza od Mađarske u Györu, susreta koji je mogao otvoriti vrata odlučivanju u posljednje dvije utakmice s Ruskinjama.

"Željele smo nešto postići, otići na Europsko prvenstvo, ali nakon ovog poraza šanse su nam znatno manje. Međutim, nećemo odustati", poručila je kapetanica Iva Landeka.

Susret u Osnabrücku počinje u 18:00 sati, a sudit će Norvežanka Marte Soro. U drugom dvoboju Skupine 5 u utorak Rusija dočekuje Mađarsku.