otvaranju SP-a

18.10.2015.
Hrvatska U-17 osvojila bod na otvaranju SP-a
  • Najava

Hrvatska reprezentacija do 17 godina odigrala je u Čileu utakmicu otvaranja Svjetskog prvenstva i osvojila svoj prvi bod.

U-17: ČILE - HRVATSKA 1:1 (1:1)
Svjetsko prvenstvo U-17, Skupina A.
Nacionalni stadion Julio Martines Prodanos, Santiago.

Sudac: Abdulrahman Al Jassim (Katar)

Strijelci: 0:1 - Moro (8'), 1:1 - Leiva (33')

Žuti kartoni: Babić (24'), Leiva (31'), Moya (44'), Saavedra (50'), Moro (76'),

Čile: Lopez, Monilla (od 7' Soriano), Gonzalez, Saavedra, Jara, Leiva, Mazuela (od 62' Ponce), Allende, Moya, Diaz (od 73' Melendez), Soto. Izbornik: M. Ponce.

Hrvatska: Šemper, Sosa, Erlić, Kalaica, Soldo, Brekalo, Đurasek (od 90+1' Ivanušec), Moro, Lovren, Šverko (od 74' Hudećek), Babić (od 46' Majić). Izbornik: D. Bašić.

Izabranici Darija Bašića remijem su krenuli u svjetsku smotru u Čileu, odigravši 1:1 s domaćinom pred bučnom publikom u Santiagu.

Mladi su Vatreni poveli već u osmoj minuti, kada je kapetan Moro spretno reagirao na odbijenu loptu u šesnaestercu i pogodio rašlje prebacivši čileanskog vratara Lopeza.

No, Čile je uspio uzvratiti u 33. minuti, kada je nakon lijepog proigravanja Leiva matirao hrvatskog čuvara mreže Šempera.

Čileanci su imali dobru šansu i za drugi gol, no i Hrvatska je mogla do pobjede, pogotovo u završnom dijelu susreta, kada je uputila nekoliko opasnih udaraca prema domaćoj mreži.

U drugoj utakmici prvog kola Skupine A Nigerija je pobijedila SAD 2:0 te zauzela prvo mjesto u skupini, a u drugom se kolu u Vina del Maru sastaju SAD - Hrvatska te Čile - Nigerija. Te su utakmice na rasporedu 20. listopada.

3Monilla Fabian
7'
7Josip Brekalo
5Gonzalez Diego10Nikola Moro
8'
76'
6Saavedra Ignacio
50'
6Vinko Soldo
7Jara Gonzalo5Branimir Kalaica
8Leiva Yerko
31'
33'
11Davor Lovren
9Mazuela Gabriel
62'
3Borna Sosa
10Allende Marcelo8Neven Đurasek
90'+1'
13Moya Camilo
44'
4Martin Erlić
14Diaz Luciano
73'
17Matko Babić
24'
46'
17Soto Diego15Marin Šverko
74'
1Ureta Luis21Ivan Nevistić
12Azua Ignacio12Bruno Šutalo
15Melendez Rene
73'
2Matej Hudećek
74'
18Ponce Walter
62'
9Karlo Igor Majić
46'
20Soriano Juan Jose
7'
14Marin Karamarko
2Ramirez Simon16Marko Đira
4Reyes Manuel13Luka Ivanušec
90'+1'
11Pinto Mathias18Luka Pasariček
16Leiva Brian19Ivan Delić
19Salas Luis20Dino Halilović
Ponce MiguelBašić Dario

Mladi Vatreni, uzrast do 17 godina, svoju prvu utakmicu na Svjetskom prvenstvu u Čileu igra na velikoj sceni, u sklopu otvaranja turnira protiv domaćina natjecanja.

Nakon što je hrvatska seniorska reprezentacija prošle godine otvorila Svjetsko prvenstvo u Brazilu protiv domaćih nogometaša, ove će godine isto učiniti i Hrvatska U-17 u Čileu.

Ždrijeb skupina spojio je izabranike Darija Bašića s Čileom, SAD-om i Nigerijom, a prvu će utakmicu igrati upravo protiv domaćina, na Nacionalnom stadionu Julio Martinez Pradanos u 20:00 sati po lokalnom vremenu, odnosno u nedjelju u 01:00 po hrvatskom vremenu.

Očekuje se 30.000 domaćih navijača na stadionu, a pravdu će dijeliti Abdulrahman Al Jassim iz Katara.

"SP je zahtjevan turnir i traži širinu te mirnoću. Očekivanja su velika, ali mnogi savezi puno ulažu u nogomet. Ipak, ja sam optimist jer je ovo dobra generacija, dobri su dečki, dobri karakteri. Jako mi se sviđa njihov timski duh", naglasio je uoči puta u Čile tehnički direktor Hrvatskog nogometnog saveza Romeo Jozak.

Izbornik Dario Bašić na raspolaganju ima sve igrače, a zdravstveni je bilten "čist".

"Izabrat ćemo onih 11 koji su u ovome trenutku po našoj procjeni najspremniji, ne samo fizički nego i u svim drugim područjima, za odgovor na zahtjeve prve utakmice", najavio je Bašić.

Susret Nigerije i SAD-a u hrvatskoj skupini počinje u 22:00 po hrvatskom vremenu.

"Uz pozitivnu tremu, osjećaji i uzbuđenje rastu i jedva čekamo da krene utakmica. Svakako da nam je drago kad vidimo da su ljudi uz nas i pružaju nam poruke podrške", poručio je kapetan Hrvatske U-17 Nikola Moro.

Hrvatske boje u Čileu brane Adrian Šemper (Dinamo), Ivan Nevistić (Rijeka), Matej Hudećek (Dinamo), Branimir Kalaica (Dinamo), Vinko Soldo (Dinamo), Martin Erlić (Sassuolo), Marko Đira (Dinamo), Nikola Moro (Dinamo), Luka Pasariček (Dinamo), Luka Ivanušec (Lokomotiva), Neven Đurasek (Dinamo), Marin Šverko (Karlsruhe), Borna Sosa (Dinamo), Davor Lovren (Dinamo), Matko Babić (Lokomotiva), Josip Brekalo (Dinamo), Dino Halilović (Udinese), Marin Karamarko (OSK Otok), Karlo Igor Majić (Dinamo), Bruno Šutalo (Hajduk) i Ivan Delić (Hajduk).