izborila i drugi remi
na SP-u

20.10.2015.
Hrvatska U-17 izborila i drugi remi na SP-u

Hrvatska reprezentacija do 17 godina osvojila je drugi bod u drugom nastupu na Svjetskom prvenstvu u Čileu.

U-17: SAD - HRVATSKA 2:2 (2:0)
Svjetsko prvenstvo U-17, Skupina A.
Stadion Sausalito, Vina del Mar.

Sudac: E. Caceres (Paragvaj)

Strijelci: 1:0 - C. Pulisic (20'), 2:0 - Vazquez (40'), 2:1 - Majić (65'), 2:2 - Ivanušec (77')

Žuti kartoni: Kalaica (25')

SAD: W. Pulisic, Nelson, Arellano, De la Torre (od 83' Wright), C. Pulisic, Perez (od 68' Calvillo), Barbir, McCabe, Adams, Vazquez (od 75' Gallardo), Zendejas. Izbornik: R. Williams.

Hrvatska: Šemper, Sosa, Erlić (od 44' Ivanušec), Kalaica, Soldo, Brekalo, Đurasek (od 44' Đira), Majić (od 83' Babić), Moro, Lovren, Šverko. Izbornik: D. Bašić.

Poslije neriješenih 1:1 u susretu otvaranja protiv domaćina, mladi su se Vatreni sastali s vršnjacima iz Sjedinjenih Američkih Država, te ponovno odigrali neriješeno, ovoga puta 2:2.

Iako je Hrvatska tijekom cijele utakmice imala premoć u broju udaraca (28-6) te kornerima (14-4), Amerikanci su na odmoru imali dva pogotka viška.

Za vodstvo Amerikanaca pogodio je C. Pulisic u 20. minuti dvoboja, nakon što je izbio sam pred Šempera, da bi u 40. minuti Vazquez glavom udvostručio tu prednost i stavio vrlo težak zadatak pred Hrvate.

Ipak, sredinom drugog poluvremena Majić je iz gužve uspio smanjiti suparničko vodstvo, da bi Ivanušec u 77. minuti nakon povratne lopte Brekala zatresao mrežu za, pokazat će se, konačnih 2:2. Hrvatska je pritom u završnici utakmice tri puta tresla i okvir gola.

U drugoj utakmici drugog kola Skupine A Nigerija je pobijedila Čile 5:1, a u drugi će krug proći dvije najbolje momčadi iz svake skupine, uz četiri najbolje treće.

8De La Torre Luca
83'
6Vinko Soldo
10Pulisic Christian
20'
5Branimir Kalaica
25'
11Perez Josh
68'
11Davor Lovren
15Barbir Danny3Borna Sosa
16McCabe Tommy9Karlo Igor Majić
65'
83'
18Adams Tyler8Neven Đurasek
44'
19Vazquez Brandon
40'
75'
4Martin Erlić
44'
20Zendejas Alex15Marin Šverko
12Silva Kevin21Ivan Nevistić
21Lopez Eric12Bruno Šutalo
2Olosunde Matthew2Matej Hudećek
6Calvillo Eric
68'
18Luka Pasariček
7Wright Haji
83'
19Ivan Delić
9Gallardo Joe
75'
20Dino Halilović
13Velela Alexis14Marin Karamarko
14Dieterich Tanner16Marko Đira
44'
17Da Silva Pierre17Matko Babić
83'
13Luka Ivanušec
77'
44'
Williams RichieBašić Dario

Poslije uvodnog remija s Čileom, Hrvatska U-17 u novom izazovu na Svjetskom prvenstvo igra protiv SAD-a.

S jednim bodom na svom kontu, mladi Vatreni u utorak navečer u Vina del Maru, na stadionu Sausalito, ponovno istrčavaju na najveću pozornicu, u dvoboju protiv američkih vršnjaka.

U prvom je kolu Hrvatska odigrala 1:1 s Čileancima, dok su Sjedinjene Američke Države poražene 2:0 od Nigerijaca te će hrvatski protivnik biti itekako motiviran i željan pobjede.

Izbornik Dario Bašić na raspolaganju ima sve igrače, bez obzira na nekoliko zadobivenih udaraca na utakmici otvaranja turnira, te se ne planiraju veće promjene u postavi. Međutim, Hrvatska će inzistirati na većem posjedu lopte.

"Više ćemo inzistirati na preuzimanju odgovornosti i poboljšanju svoje igre u fazi napada, posebno u otvaranju igre. Želimo preuzeti rizik, diktirati tempo i dinamiku igre", najavio je Bašić.

U hrvatskom su taboru svjesni napravljenih propusta u uvodnih 90 minuta te su uvjereni da mogu bolje, u aktivnu borbu za prolazak u drugi krug.

"Sigurno ćemo u drugoj utakmici izgledati bolje na terenu jer smo protiv Čilea probili led. Ovoga ćemo puta zaigrati smirenije i opuštenije, najvažnije je da popravimo greške koje smo radili protiv Čilea te se nadam pobjedi", istaknuo je branič Martin Erlić.

Utakmica Hrvatska - SAD počinje u 17:00 sati po lokalnom vremenu, odnosno 22:00 po hrvatskom vremenu, a za glavnog je suca određen Paragvajac Enrique Caceres. U drugom susretu drugog kola Skupine A tri sata kasnije na istom mjestu igraju Čile i Nigerija.