doigravanja za SP

13.12.2015.
Hrvatska ostala bez doigravanja za SP
  • Najava

U odlučujućoj utakmici za plasman u doigravanje kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo, u Osijeku su se sastali Azerbajdžan i Hrvatska.

AZERBAJDŽAN - HRVATSKA 4:4 (1:0)
Kvalifikacije za SP, Skupina 2.
Dvorana Gradski vrt, Osijek.

Strijelci: 1:0 - Čujkov (5'), 1:1 - Jelovčić (24'), 2:1 - Amadeu (28'), 3:1 - Borisov (29'), 3:2 - Suton (29'), 3:3 - Grcić (37'), 4:3 - Borisov (37'), 4:4 - Grbeša (38')

Žuti kartoni: Amadeu (7'), Augusto (32')

Azerbajdžan: Husejnli, Eduardo, Rafael, Augusto, Amadeu; Zamanov, Zejnalov, Farzalijev, Hamazajev, Čovdarov, De Araujo, Borisov, Andre, Čujkov. Izbornik: F. Perez.

Hrvatska: Bilić, Grcić, Novak, Jelovčić, Suton; Jukić, Matošević, Grbeša, Koturović, Jelavić, Babić, Marinović, Pandurević, Perić. Izbornik: M. Stanković.

Hrvatska reprezentacija u futsalu ipak se nije uspjela plasirati u nastavak kvalifikacija za svjetsku smotru u Kolumbiji iduće godine, iako je u još jednom uzbudljivom susretu, protiv vrlo kvalitetnog Azerbajdžana, odigrala neriješenih 4:4.

U prvom je dijelu Azerbajdžance u vodstvo doveo Čujkov već u petoj minuti, da bi Jelovčić u posljednjoj minuti propustio priliku za poravnanje iz kaznenog udarca.

Izjednačenje je Hrvatskoj Jelovčić donio početkom drugog poluvremena iz igre, ali potom Amadeu i Borisov odvode Azerbajdžan na velikih 3:1. No, Suton odmah smanjuje na 3:2.

Uslijedila je vrlo sadržajna završnica, u kojoj je Grcić pogodio za 3:3, Borisov odmah uzvratio novim golom gostiju, a konačni je rezultat postavio Grbeša u 38. minuti. U preostalom vremenu Hrvatska nije uspjela postići pogodak koji bi je ostavio u igri za plasman za SP.

U drugoj utakmici posljednjeg kola osječkog turnira, Bjelorusija je odigrala neriješenih 2:2 sa Švedskom te tako ostala na drugoj poziciji i osigurala svoje mjesto u doigravanju.

6Eduardo Mello Borges3Jakov Grcić
36'
9Augusto Cesar Vieira Da Silva11Josip Suton
28'
10Fernandes Da Silva Sorbinho Amadeu
27'
7Franco Jelovčić
23'
15Rafael Durval Da Costa Lira10Tihomir Novak
19Elnur Zamanov (GK)16Toni Jelavić
2Samir Hamzayev1Ivo Jukić
3Zeynal Zeynalov6Saša Babić
4Ramiz Chovdarov4Kristijan Grbeša
37'
5Fineo De Araujo8Dario Marinović
8Rizvan Farzaliyev (C)2Vedran Matošević
14Vitaliy Borisov
27'
36'
13Renato Koturović
17De Campos André Junior9Andrej Pandurević
18Sergey Chuykov
4'
17Luka Perić
Gomez Faustino Perez MorenoMato Stanković

U svom završnom nastupu na osječkom kvalifikacijskom turniru, Hrvatska u nedjelju igra protiv reprezentacije Azerbajdžana.

Trećeg, posljednjeg dana kvalifikacijskog turnira za Svjetsko prvenstvo hrvatska će reprezentacija u futsalu snage odmjeriti s nacionalnom selekcijom Azerbajdžana, u zadnjoj utakmici natjecanja.

Hrvatska je svoj nastup otvorila neizvjesnim dvobojem i porazom od Bjelorusije 7:4, da bi u petak u drugom poluvremenu slomila otpor Švedske i slavila rezultatom 5:1.

Azerbajdžan je u prva dva susreta ubilježio dvije visoke pobjede, 8:2 protiv Švedske te potom 7:2 protiv Bjelorusije.

"S Azerbajdžanom su nam šanse podjednake, a s obzirom da igramo na domaćem terenu, moramo biti pravi", najavio je reprezentativac Jakov Grcić.

Prolazak u doigravanje za svjetsku smotru u Kolumbiji 2016. godine osigurat će dvije prvoplasirane momčadi iz skupine, a konačni će ishod ovisiti o kombinaciji rezultata obje nedjeljne utakmice.

"Azerbajdžan je sastavljen od Brazilaca, dvojice Rusa, klupski prvak im je bio prvak Europe, dakle kvalitetni su, a veliki su nam dužnici", rekao je hrvatski izbornik Mato Stanković.

Bjelorusija i Švedska na osječki će teren istrčati s početkom u 17:00, a susret Hrvatske i Azerbajdžana počinje u 19:30. Ulaznice se mogu kupiti po cijeni od 20 kuna na blagajnama kod dvorane od 12 do 20 sati.