Mladini

30.08.2018.
Švicarke nadjačale Hrvatsku U-19 u Mladini
  • Najava

Prvu od dvije ovotjedne prijateljske utakmice sa Švicarskom Hrvatska U-19 odigrala je u Mladini, a bolje su bile Švicarke.

U-19: HRVATSKA - ŠVICARSKA 1:5 (0:2)
Prijateljska utakmica, Mladina.

Strijelci: 0:1 - Piubel (8'), 0:2 - Jackson (37'), 0:3 - Piubel (49'), 0:4 - Enz (70'), 1:4 - Spajić (73' - 11m), 1:5 - Jakupi (89')

Hrvatska: Adamović, Pavičić, Skenderi (79' Tomkić), Jakovac (33' Bakalar), Klarić, Čavić (79' Van As), Spajić, Bartolović (46' Kurkutović), Taritaš, Leaković (60' Čanjevac), Jedvaj (66' Pernar). Izbornik: H. Matijević.

Hrvatska ženska reprezentacija do 19 godina starosti priprema se za kvalifikacijski turnir za Europsko prvenstvo, koji će u listopadu biti odigran upravo u Hrvatskoj, te je odradila prvu od dvije planirane utakmice protiv Švicarske.

Susret je odigran u Mladini, a mlade su Švicarke ubilježile uvjerljivu pobjedu rezultatom 5:1, uz dva pogotka Piubel. Preostale su pogotke postigle Jackson, Enz te u samoj završnici Jakupi.

Jedini pogodak za Hrvatsku postigla je Spajić s bijele točke, u 73. minuti utakmice. Druga utakmica sa Švicarskom igra se u petak, 31. kolovoza u Karlovcu, s početkom u 17:00 sati.

29.08.2018.
1
Švicarska
5
1Nensi Adamović1FLUHLER FIONA
13Ana Bartolović
46'
3FELBER LAURA
62'
6Iva Jakovac
33'
5GUBLER MONA
46'
7Marija Klarić6GUEDE REDONDO ILONA
73'
4Ana Pavičić7JACKSON SABINA
37'
62'
8Monika Čavić
79'
11PIPERATA ALISSA
46'
5Jasmina Skenderi
79'
13PUIBEL SERANIA
8'
49'
73'
10Helena Spajić
73'
16STORR REBECCA
46'
14Martina Taritaš18TUFO LAURA
62'
15Martina Leaković
60'
19WAEBER STEPHANIE
46'
20ZAUGG LEANA
73'
12Laura Fiket12TSCHUDIN MICHELE
2Iva Tomkić
79'
2ENZ ANNINA
70'
46'
18Veronika Terzić4FREY LAURA
73'
17Karla Jedvaj8JAKUPI MIRELA
89'
62'
3Janja Čanjevac
60'
9KERR ANJA
46'
9Karla Kurkutović
46'
10MEYER DESIREE
62'
11Fatjesa Gegollaj14REMY AUDREY
46'
16Ana Bakalar
33'
15SCHNEIDER REBECCA
46'
19Ena Pernar17SUTER MORINA
73'
20Isabella Lucija Van As
79'
21GERSTER JASMIN
62'
21Vanessa Mara Dujmović23PIRKER JULIA
73'

Hrvatska ženska nogometna reprezentacija do 19 godina odigrat će ovog tjedna dvije prijateljske utakmice s vršnjakinjama iz Švicarske.

Utakmice Hrvatske U-19 sa Švicarkama na rasporedu su 29. kolovoza u Mladini (17:30) te 31. kolovoza u Karlovcu (17:00).

Te će utakmice služiti kao priprema za kvalifikacijski turnir za odlazak na Europsko prvenstvo, koji se igra od 1. do 8. listopada u Nedelišću i Ludbregu, a mlade će Hrvatice tada odmjeriti snage s Engleskom, Slovačkom i Maltom.

Na popisu izbornika Hrvoja Matijevića nalaze se Nensi Adamović (Osijek), Laura Fiket (Pregrada), Janja Čanjevac (Split), Laura Kopić (Dinamo), Iva Jakovac (Viktorija), Iva Tomkić (Agram), Marija Klarić (Dinamo), Vanessa Mara Dujmović (Stuttgart Muhlhausen), Ana Pavičić (Agram), Ana Bartolović (Agram), Karla Jedvaj (Dinamo), Martina Taritaš (Agram), Ena Pernar (Osijek), Fatjesa Gegollaj (Rijeka), Helena Spajić (Crailsheim), Veronika Terzić (Neretva), Monika Čavić (Osijek), Martina Leaković (Dinamo), Isabella Lucija van As (Dinamo), Karla Kurkutović (Viktorija), Ana Marija Petrović (Dinamo) i Jasmina Skenderi (Dinamo).

U stručnom su stožeru, uz izbornika Matijevića, glavni instruktor Sreten Ćuk, trenerica Stella Gotal, trener vratarki Mario Mišljenović, liječnica Vedrana Vondrak, fizioterapeutkinja Ivana Sabljarić i tajnik Hrvoje Hrkač.