preokret i pobjedu
Hrvatske

10.03.2015.
Baban i Rudelić za preokret i pobjedu Hrvatske

Izabranice Zvonimira Kolaka došle su do prve pobjede na Istra Kupu 2015. te im predstoji još utakmica protiv Walesa.

HRVATSKA - SJEVERNA IRSKA 2:1 (0:1)
Istra Kup 2015., Umag

Strijelci: 0:1 - Callaghan (9'), 1:1 - Baban (58'), 2:1 - Rudelić (75')

Hrvatska: Bačić, Balog, Nevrkla, Hercigonja-Moulton, Joščak, Baban, Andrlić, Šalek, Lojna, Žigić, Miočević. (Još su igrale: Rudelić, Šundov, Pezelj, Mihić i Stanić). Izbornik: Z. Kolak.

U prva je dva kola hrvatska ženska nogometna reprezentacija dva puta odigrala neriješenih 0:0, protiv Rumunjske i Poljske, da bi u završnom nastupu u Skupini B svladala Sjevernu Irsku.

Pritom je morala loviti rezultatski zaostatak, s obzirom da je Callaghan zatresla mrežu Bačić već u devetoj minuti utakmice.

Hrvatskoj su preokret i pobjedu osigurale Baban u 58. minuti i Rudelić u 75. minuti dvoboja.

Poljska je pobijedila Rumunjsku 2:0 i osigurala mjesto u finalu protiv Slovačke, za treće će se mjesto boriti Austrija i Francuska B, a Hrvatska će kao drugoplasirana u Skupini B igrati protiv drugoplasirane momčadi Skupine C, reprezentacije Walesa, za peto mjesto.

Utakmica će biti odigrana u Poreču, u srijedu, 11. ožujka, s početkom u 11 sati.