pobjeda Hrvatske nad
Engleskom

25.09.2018.
Futsal: Druga pobjeda Hrvatske nad Engleskom

Hrvatski reprezentativci u futsalu i u drugom su prijateljskom ogledu u St. George's Parku pobijedili svoje domaćine, reprezentaciju Engleske.

ENGLESKA - HRVATSKA 2:6 (1:0)
Prijateljska utakmica, St. George's Park.

Strijelci: 1:0 - Webb (14'), 1:1 - Đuraš (27'), 2:1 - Čekol (28'), 3:1 - Perić (29'), 4:1 - Matošević (30'), 5:1 - Primić (39'), 5:2 - Bettson (40'), 6:2 - Perić (40')

Hrvatska: Primić, Matošević, Jelovčić, Marinović, Kanjuh; Luketin, Jurlina, Čekol, Kosor, Perišić, Perić, Đuraš, Pandurević, Horvat. Izbornik: M. Stanković.

Nakon 4:0 u prvoj utakmici, odigranoj u nedjelju, Hrvatska je pod vodstvom izbornika Stankovića uvjerljivo slavila protiv Engleske i u drugom okršaju u nogometnom centru Engleskog nogometnog saveza.

Međutim, Englezi su ovoga puta stigli do vodstva, zahvaljujući svom vrataru i propuštenim hrvatskim prilikama te strijelcu Webbu u 14. minuti. Prednost su čuvali sve do 27. minute, kada započinje veliki hrvatski preokret. U brzini više, unutar samo četiri minute, rastrčani Đuraš, Čekol, Perić i Matošević ispisuju nedostižnih 4:1 na semaforu.

U samoj završnici vratar Primić pogađa sa svojih vrata u praznu mrežu, a naposljetku Bettson i Perić postavljaju konačnih 6:2.