pobjedom u Mađarskoj
osvojila turnir

24.01.2018.
Hrvatska drugom pobjedom u Mađarskoj osvojila turnir

Izvrsnom igrom i drugom pobjedom na Višegradskom kupu u Debrecenu hrvatska je reprezentacija u futsalu osigurala naslov pobjednika turnira.

Nakon minimalne pobjede protiv Slovačke, Stankovićevi su izabranici u drugom kolu svladali glavnog favorita međunarodnog prijateljskog turnira u Mađarskoj, reprezentaciju Češke.

Odličan nastup okrunili su pogocima Kanjuha u trećoj i 14. minuti, odnosno Marinovića u 18. minuti, za vodstvo 3:0. Česi su poraz na konačnih 3:1 ublažili na samom kraju prvog poluvremena, a u drugom poluvremenu sjajnim se obranama istaknuo hrvatski vratar Luketin.

Marinović i Perić pritom su pogađali okvir gola, a poraz je uvelike razočarao češke reprezentativce, pogotovo nakon uvjerljive pobjede protiv Mađarske u prvom kolu.

S obzirom da je u drugoj utakmici dana Slovačka pobijedila Mađarsku, Hrvatska je već prije zadnjeg kola osvojila prvo mjesto. Tako će ogled s Mađarima u posljednjem susretu biti revijalnog karaktera, no Hrvatska će još jednom tražiti pobjedu.