turnira, Luketin
najbolji vratar

25.01.2018.
Remi s domaćinom, Marinović igrač turnira, Luketin najbolji vratar

Hrvatska reprezentacija u futsalu završila je svoj nastup na prijateljskom turniru u Mađarskoj odigravši 1:1 s domaćinom, uz dva vrijedna pojedinačna priznanja.

Pobjedama u prva dva kola, protiv Slovačke i favorizirane Češke, Hrvatska je osigurala naslov pobjednika Višegradskog kupa u Debrecenu, te je u posljednjem kolu protiv Mađarske izbornik Mato Stanković punu minutažu dao mlađim igračima, koji su u potpunosti opravdali poziv u reprezentaciju.

Utakmica je završila bez pobjednika, 1:1, iako je Hrvatska bila premoćna u broju udaraca u okvir gola (36-6), a dobrim se intervencijama istaknuo mađarski vratar.

Mađarska je povela u 12. minuti preko Davida, a za izjednačenje se pobrinuo Marinović u 38. minuti dvoboja.

Drugo je mjesto na turniru pripalo Česima, treće Slovacima, a Mađari su završili četvrti.

Hrvatski reprezentativac Dario Marinović ujedno je proglašen za najboljeg igrača turnira, dok je Žarko Luketin izabran za najboljeg vratara cjelokupnog natjecanja.