Hrvatsku U-19 i
izborili EP

26.03.2019.
Norvežani svladali Hrvatsku U-19 i izborili EP

U posljednjem susretu Elitnog kola kvalifikacija za Europsko prvenstvo U-19 Norveška je u Sinju pobijedila Hrvatsku 3:2 te osvojila prvo mjesto u skupini.

U-19: HRVATSKA - NORVEŠKA 2:3 (0:1)
Elitno kolo, Skupina 3, Sinj.

Strijelci: 0:1 - Larsen (42'), 0:2 - Vušković (50' - ag), 0:3 - Larsen (61'), 1:3 - B. Šutalo (76'), 2:3 - Palaversa (88' - 11m)

Hrvatska: Kotarski, B. Šutalo, Čolina, Bulat, Smolčić, Palaversa, Baturina (77' Šipoš), Marin, Vušković, Dolček (62' Bušnja), Blagaić (46' Pršir). Izbornik: I. Gudelj.

Nakon poraza od Njemačke i pobjede nad Mađarskom, Hrvatskoj U-19 trebala je pobjeda za mogući plasman na Europsko prvenstvo, no Norvežani su u utorak u Sinju nadogradili svoje dobre rezultate te novom pobjedom osvojili Skupinu 3 i izborili željenu vizu za završnicu u Armeniji.

"Nula" je na semaforu stajala sve do završnih minuta prvog poluvremena, kada je Larsen okončao norvešku akciju u hrvatskom kaznenom prostoru, a na početku drugog poluvremena Vušković je skrenuo loptu u vlastitu mrežu za udvostručenje te prednosti.

Na 3:0 povisio je ponovno Larsen, glavom u 61. minuti. Igrala se 76. minuta kada je B. Šutalo udarcem s desne strane kaznenog prostora smanjio na 3:1, a u samoj završnici Palaversa je realizirao kazneni udarac za konačnih 3:2.

U drugoj utakmici posljednjeg kola Njemačka je u Dugopolju pobijedila Mađarsku 3:0 te osvojila drugo mjesto na tablici, iza Norveške i ispred Hrvatske.