remizirala u prvom
dvoboju s Turskom

12.02.2019.
Hrvatska U-17 remizirala u prvom dvoboju s Turskom

U prvoj od dvije prijateljske utakmice u Turskoj, Hrvatska U-17 odigrala je sa svojim domaćinima neriješenih 1:1.

U-17: TURSKA - HRVATSKA 1:1 (0:0)
Prijateljska utakmica, Riva.

Strijelci: 0:1 - Klarić (73'), 1:1 - Abay (90+4')

Hrvatska: Kovačević, Braut (68' Unušić), Brekalo (68' Brekalo), Tomek (68' Galić), Džankić (47' Ćurić), Gvardiol, Biuk (68' Soldo), Duvnjak (47' Klarić, 88' Škaričić), Branšteter (68' Groznica), Vasilj (68' Ćubelić), Jurčec (68' Bilić). Izbornik: T. Rukavina.

Hrvatska reprezentacija do 17 godina starosti, koju je preuzeo novi izbornik Tomislav Rukavina, ovaj tjedan gostuje u Turskoj, a u tamošnjem nogometnom kampu na rasporedu su dva sraza s odgovarajućom selekcijom domaćina.

Prvi je dvoboj završio bez pobjednika, premda je Hrvatska pogotkom Klarića iz 73. minute vodila sve do četvrte minute sudačke nadoknade, kada je Turska preko Abaya izjednačila na konačnih 1:1.

Druga je utakmica zakazana za 14. veljače u 11:00 sati.

3Cagtay Kurukalip4Fran Tomek
68'
4Nuri Emre Aksit2Filip Braut
68'
6Halil Ibrahim Sevinc7Stipe Biuk
68'
7Mustafa Kapi5Aljaž Džankić
47'
9Muhammet Akpinar11Jurica Jurčec
50'
68'
13Huseyin Bakirsu
46'
9Luka Branšteter
68'
15Ertugrul Kurtulus10Jakov-Anton Vasilj
68'
19Samed Onur3Filip Brekalo
68'
24Cem Tuna Turkmen8Tomislav Duvnjak
47'
12Murat Aksit12Leo Margan
5Yusuf Sahin Ornek16Luka Škaričić
88'
8Batin Ozdemir22Gabriel Groznica
68'
10Ferhat Cogalan19Ivan Ćubelić
68'
11Yusuf Cemal Cicekdal20Luka Soldo
68'
14Hakan Yesil18Matej Klarić
73'
47'
88'
16Zeynullah Turkay14Filip Brekalo
68'
17Muhammet Tunahan Tasci13Bruno Unušić
68'
18Semih Altikulac15Marco Ćurić
47'
20Polat Abay
90'+4'
46'
21Noel Bilić
68'
21Ali Karakaya17Bruno Galić
68'
22Metehan Baltaci
Sofuoglu TurhanRukavina Tomislav

Hrvatska reprezentacija do 17 godina sljedećeg će tjedna odigrati dvije prijateljske utakmice s odgovarajućom selekcijom Turske.

Pod vodstvom novog izbornika Tomislava Rukavine, Hrvatska U-17 okupit će se u nedjelju, 10. veljače u Zagrebu te idući dan otputovati u Tursku, gdje će odraditi dva pripremna dvoboja uoči ožujka i kvalifikacijskih susreta s Danskom, Engleskom i Švicarskom.

Utakmice su na rasporedu 12. veljače u 13:00 sati te 14. veljače u 11:00 sati, a za susrete s turskim vršnjacima kandidiraju Filip Kovačević (Osijek), Filip Braut (Rijeka), Filip Brekalo (Široki Brijeg), Joško Gvardiol (Dinamo), Luka Škaričić (Hajduk), Fran Tomek (Dinamo), Stipe Biuk (Hajduk), Ivan Ćubelić (Hajduk), Luka Branšteter (Osijek), Jakov Anton Vasilj (Dinamo), Jurica Jurčec (Dinamo), Leo Margan (Rijeka), Filip Brekalo (Dinamo), Aljaž Džankić (Maribor), Bruno Unušić (Hajduk), Marco Ćurić (Zürich), Gabriel Groznica (Lokomotiva), Luka Soldo (Dinamo), Bruno Galić (Hajduk), Tomislav Duvnjak (Dinamo), Matej Klarić (LASK Linz) i Noel Bilić (Rijeka).

Uz izbornika Rukavinu, stručni stožer čine glavni instruktor Petar Krpan, treneri Nenad Pralija i Elvis Brajković, trener vratara Đoni Tafra, liječnik Želimir Orkić, fizioterapeut Nikola Grgić, tajnik Antonio Grahovac i ekonom Livijo Cvrk.