U-19 uvjerljiva u
Kini

23.02.2016.
Raspucana Hrvatska U-19 uvjerljiva u Kini

Hrvatska U-19 ostvarila je visoku pobjedu u drugom kolu prijateljskog turnira u kineskom Dongxingu.

U-19: FILIPINI - HRVATSKA 0:9 (0:3)
Prijateljska utakmica, Dongxing.

Strijelci: 1:0 - K. Jurić (4'), 2:0 - Mamut (23'), 3:0 - Ivanušec (42'), 4:0 - Mamut (46'), 5:0 - Mamut (54'), 6:0 - Mamut (65'), 7:0 - Blečić (80'), 8:0 - Samardžić (87'), 9:0 - Blečić (90')

Hrvatska: Letica (od 46' Stanić), Jović (od 71' Slunjski), M. Jurić, K. Jurić, Kulenović, Erlić (od 46' Travaglia), Ivanušec (od 58' Muhar), Anić, Zenko (od 58' Samardžić), Mamut (od 71' Blečić), Markota (od 71' Jakić). Izbornik: F. Milin.

Nakon remija s Uzbekistanom (1:1) na početku turnira China-ASEAN International Youth Football, izabranici Ferda Milina uvjerljivo su porazili vršnjake s Filipina.

Hrvatska reprezentacija do 19 godina starosti slavila je rezultatom 9:0, a četiri je pogotka za mlade Vatrene postigao Mamut.

Dva je dodao Blečić u završnici, a po jednom su suparničku mrežu zatresli K. Jurić, Ivanušec te Samardžić.

U trećem kolu Hrvatska će igrati za prvo mjesto u skupini protiv domaćina Kine, u četvrtak 25. veljače.

"Danas smo odigrali dobru utakmicu i pritom svim igračima dali priliku te sačuvali igrače koji su u prvoj utakmici dobili kartone. Vratilo nam se za sve promašaje protiv Uzbekistana. Čeka nas utakmica za naslov protiv domaćina Kine na punom stadionu, idealna prilika za ove momke da se u takvom ambijentu pokažu u najboljem svjetlu", rekao je izbornik Milin poslije visoke pobjede.