pobijedila domaćina
Kinu, osvojila turnir

25.02.2016.
Hrvatska U-19 pobijedila domaćina Kinu, osvojila turnir

U svom posljednjem nastupu u Dongxingu, hrvatska reprezentacija do 19 godina svladala je svog domaćina, momčad Kine te osvojila prvo mjesto.

U-19: KINA - HRVATSKA 0:1 (0:1)
Prijateljska utakmica, Dongxing.

Strijelci: 0:1 - Blečić (27')

Hrvatska: Letica, Jović (od 81' K. Jurić), M. Jurić (od 46' Anić), Kulenović, Erlić, Slunjski, Blečić (od 59' Mamut), Ivanušec (od 59' Markota), Turčin (od 90+1' Zenko), Jakić, Travaglia. Izbornik: F. Milin.

Hrvatska U-19 zaključila je prijateljski turnir u Dongxingu minimalnim slavljem protiv domaćina Kine, nakon remija s Uzbekistanom (1:1) te vrlo uvjerljive pobjede protiv Filipina (9:0).

Trenutak odluke protiv Kineza zbio se u 27. minuti susreta, kada je protivničku mrežu zatresao Blečić.

"Odigrali smo jednu jako dobru utakmicu protiv vrlo motiviranog protivnika kojeg je bodrio puni stadion. Taktički smo Kini prepustili posjed lopte, da im stoperi vode igru, sto je dobro funkcioniralo. Nažalost, ponovno nismo realizirali neke dobre prilike, kasnije nas je sustigao i umor te smo ušli u neizvjesnu završnicu. Srećom, dečki su bili koncentrirani do kraja i na kraju zasluženo slavili te im čestitam u ime cijelog stožera", sažeo je izbornik Ferdo Milin.

Mladi su Vatreni tako osvojili turnir China ASEAN International Youth Football, s boljom gol-razlikom od Uzbekistana, koji je također osvojio sedam bodova.

Adrian Blečić, strijelac pobjedničkog pogotka, proglašen je i najboljim igračem turnira, dok je Ivan Mamut s četiri pogotka Filipinima osvojio titulu najboljeg strijelca, a Karlo Letica najbolji je vratar.