Hrvatica na kraju
Istria Women's Cupa

07.03.2016.
Slovakinje bolje od Hrvatica na kraju Istria Women's Cupa

Hrvatska ženska reprezentacija zaključila je svoj nastup na Istria Women's Cupu porazom od Slovačke.

HRVATSKA - SLOVAČKA 0:2 (0:0)
Istria Women's Cup, Umag.

Strijelci: 0:1 - Vojtekova (70'), 0:2 - Hmirova (82')

Hrvatska: Bačić (od 46' Šoltić), Kunštek (od 62' Žigić), Radmanović (od 46' Šalek), Balog, Nevrkla, Joščak, Baban, Šundov (od 82' Andrlić), Maltašić (od 82' Roščić), Lojna, Bošnjak. Izbornik: Z. Kolak.

Hrvatice su u prva dva nastupa ubilježile minimalnu pobjedu protiv Mađarske B i minimalni poraz od Sjeverne Irske, a u trećem kolu bolje su bile Slovakinje rezultatom 2:0.

Za pobjedu Slovačke pogodile su Vojtekova i Hmirova u završnih 20 minuta dvoboja.

Prvo mjesto u hrvatskoj skupini naposljetku je osvojila Mađarska B, dok je u drugoj skupini najviše bodova osvojila reprezentacija SAD-a U-23.

Izabranice Zvonimira Kolaka sljedeće će utakmice odigrati u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo 2017. godine, na gostovanjima kod Mađarske 8. travnja te Njemačke 12. travnja.