Dinamo slavio u
Vinkovcima

06.08.2016.
Dinamo slavio u Vinkovcima

Dinamo je u sklopu četvrtog kola MAXtv Prve lige ove subote gostovao u Vinkovcima gdje je svladao Cibaliju 2:0.

Cibalia je hrvatskog prvaka dočekala kao osmoplasirana momčad ljestvice koja je u dosadašnja tri kola upisala jedan neriješen rezultata te je pretrpjela dva poraza, a pritom je osvojila jedan bod, dok su Modri u Vinkovce stigli kao peti s jednim slavljem, jednim remijem i odigranom utakmicom manje, a ukupno su sakupili četiri boda.

Hrvatski prvak u Vinkovcima je poveo u 18. minuti pogotkom Hilala Soudanija po dodavanju Ante Ćorića u kazneni prostor. Netom prije odlaska na odmor, točnije, u 42. minuti gosti su poveli 2:0. Marko Rog je izveo slobodni udarac s gotovo 30 metara, a Frane Vitaić šalje loptu glavom u vlastitu mrežu.

U nedjelju će kolo nastaviti Inter-Zaprešić i Rijeka te Hajduk i Istra 1961, dok će ga u ponedjeljak zaključiti Lokomotiva i Osijek.

4Ivan Zgrablić2El Arabi Hilal Soudani
18'
5Jure Jerbić5Jonas Gomes De Sousa
6Josip Tomašević
82'
15Armin Hodžić
61'
11Sandro Ugrina24Ante Ćorić
75'
13Edi Baša22Leonardo German Sigali
15Mate Crnčević25Bojan Knežević
17Luka Mijoković
56'
26Filip Benković
31'
18Filip Žderić30Marko Rog
22Frane Vitaić
41'
35Borna Sosa
44'
28Matija Mišić
89'
37Petar Stojanović
1Zvonimir Šubarić98Adrian Šemper
2Matej Karačić9Angelo Jose Henriquez Iturra
61'
7Marko Pervan
82'
11Antenor Junior Fernandes Da Silva Vitoria
75'
8Ivan Prskalo
89'
18Domagoj Pavičić
9Marko Dabro
56'
21Daniel Olmo Carvajal
14Filip Uremović77Alexandru Matel
3Perica Šare6Vinko Soldo
44'
Stanko MršićZlatko Kranjčar

U subotu četvrto kolo MAXtv Prve lige nastavljaju Cibalia i Dinamo.

Cibalia hrvatskog prvaka dočekuje kao osmoplasirana momčad ljestvice koja je u dosadašnja tri kola upisala jedan neriješen rezultata te je pretrpjela dva poraza, a pritom je osvojila jedan bod te je u proteklom tjednu zaigrala u prijateljskom susretu sa Slavoncem kojeg je svladala 5:0.

"Na nama je da dobro odigramo, neću reći da protiv Dinama sve ovisi o nama, budući da je maksimum Dinama veći od našega, no imamo obavezu odigrati najbolje što možemo", rekao je trener Cibalije Stanko Mršić.

Modri u Vinkovce odlaze kao peti s jednim slavljem, jednim remijem i odigranom utakmicom manje, a ukupno su sakupili četiri boda, dok su ovoga tjedna osigurali i plasman u četvrto pretkolo kvalifikacija za Ligu prvaka.

"Momčad se mora iz dobrog europskog rezultata vratiti u stvarnost, u hrvatsku ligu koja mora biti velika motivacija za sve nas jer je to liga koja raste iz godine u godinu. Mislim da smo svjesni kako smo prošli sa Slaven Belupom nakon europske utakmice i to je opomena igračima da protiv Cibalije moramo biti u boljem izdanju i tražiti put prema pobjedi. Lešković ima problema sa skočnim zglobom i neće konkurirati za Cibaliju. Jedina ideja i želja su da se odmori Antolić koji se istrošio zbog mnogo odigranih utakmica. Svi ostali igrači su na raspolaganju", kazao je trener Dinama Zlatko Kranjčar.

Susret četvrtog kola MAXtv Prve lige između Cibalije i Dinama u Vinkovcima je na rasporedu u 19 sati.

Izvor: gnkdinamo.hr