uspješnije od
Hrvatica

05.03.2019.
Crnogorke na jedanaesterce uspješnije od Hrvatica

U posljednjem srazu na Croatia Cupu hrvatska ženska reprezentacija snage je odmjerila s Crnom Gorom, a u finalu je Slovenija svladala Srbiju.

HRVATSKA - CRNA GORA 1:1 (0:0, 4:5 - 11m)
Croatia Cup, Zagreb.

Sutkinja: T. Račić (BiH)

Strijelci: 0:1 - Stanović (50'), 1:1 - Božić (74' - ag)

Hrvatska: Bačić, Jelenčić (70' Dulčić), Balog (46' Spajić), Horvat, Conjar (58' Šalek), Bošnjak (90+2' Pezelj), Rudelić, Landeka, Dujmović, Lojna, Žigić. Izbornik: M. Prskalo.

Crna Gora: Čabarkapa, Popović, Đurković, Bulatović, Đoković (79' Šaranović), Stanović (87' Vujadinović), Kuč, Đukić, Karličić (90+2' Vraneš), Božić, Pavićević. Izbornik: M. Marić.

Posljednjeg dana međunarodnog prijateljskog turnira Croatia Cup Hrvatska je na igralištu HAŠK-a zaigrala protiv Crne Gore, koja je povela u 50. minuti preko Stanović.

U 74. minuti Božić je zatresla vlastitu mrežu za izjednačenje te se pristupilo izvođenju jedanaesteraca. Za Hrvatsku su pogađale Rudelić, Žigić i Dujmović, no naposljetku su uspješnije bile Crnogorke (Bulatović, Vraneš, Kuč, Šaranović).

Ukrajina je zadnjeg dana pobijedila Bosnu i Hercegovinu 1:0, a naslov pobjednica pripao je Slovenkama, koje su u finalu nadjačale Srbiju rezultatom 2:0.

Turnir je financirala Svjetska nogometna federacija (FIFA) kroz program Forward.